ПЛАН заходів щодо вшанування в районі подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні на період до 2020 року PDF Друк
Четвер, 25 січня 2018, 08:55

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший заступник голови

Брусилівської районної

О.О.Ненюк

24.01.2018  № 3

ПЛАН

заходів щодо вшанування в районі подвигу учасників Революції гідності та  увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні на період до 2020 року

1.Забезпечити проведення в смт. Брусилів та населених пунктах району у День Героїв Небесної Сотні 20 лютого та у День Гідності та Свободи 21 листопада урочисті заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, депутатів, учасників АТО, активістів громадськості, учнівської молоді, релігійних організацій

апарату райдержадміністрації, відділ освіти,

культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та

спорту райдержадміністрації, виконкоми

Брусилівської селищної та  Ставищенської

сільської рад (за згодою)

Щороку

2.Організувати покладання квітів у день Героїв Небесної Сотні, День Гідності та Свободи  до пам’ятних знаків героям Небесної Сотні.

апарату райдержадміністрації, відділ освіти,

культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та

спорту райдержадміністрації, виконкоми

Брусилівської селищної та  Ставищенської

сільської рад (за згодою)

Щороку

3. Організувати проведення у навчальних закладах, закладах культури району уроків державності, засідань за «круглим столом», лекцій, бесід та інших просвітницьких заходів, присвячених подіям Революції Гідності, її учасникам та датам знакових подій, пов’язаних із Революцією гідності (дати знакових подій додаються).

Протягом 2018-2020 років

4. Оформити у навчальних закладах, закладах культури, бібліотеках району тематичні полиці, виставки документів та матеріалів, присвячених подіям, що відбулися у листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Протягом 2018-2020 років

5. Організувати показ документальних фільмів, присвячених патріотизму та мужності громадян, які у листопаді 2013- лютому 2014 року повстали на захист демократичних цінностей.

Протягом 2018-2020 років

6. Сприяти у проведенні пошукових робіт із збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події, їх фіксації та широкому висвітленні.

сім’ї молоді та спорту райдержадміністрації

відділ організаційної роботи та контролю

апарату райдержадміністрації,

Протягом 2018-2020 років

7. Провести мистецькі заходи із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Герої Небесної Сотні

Протягом 2017-2020 років

8. Сприяти в широкому висвітленні заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, створенні, популяризації та розповсюдженні матеріалів про ці події.

апарату райдержадміністрації,

редакція районної газети «Відродження»

(за згодою)

Постійно

9. Виконавцям, зазначеним у заходах, про хід їх виконання інформувати відділ освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї молоді та спорту  райдержадміністрації   щороку до  23 лютого протягом 2018 - 2020 років для узагальнення та інформування райдержадміністрації та управління культури облдержадміністрації.

Керівник апарату

райдержадміністрації                                                                                             Л.В.Павлюк

Дати знакових подій, пов’язаних із Революцією гідності:

19 січня – річниця від дня, коли люди, обурені законами «16 січня», вирушили в урядовий квартал, де на початку вулиці Грушевського відбулися сутички з міліцією; початок протистояння на Грушевського (2014).

21 січня — річниця від дня, коли було викрадено учасників Революції гідності Ю.Вербицького (Герой України посмертно) та І.Луценка безпосередньо з Жовтневої лікарні у м. Києві) (2014).

22 січня – річниця від дня, коли внаслідок вогнепальних поранень загинули активісти Євромайдану С.Нігоян (Герой України посмертно) та М. Жизневський (лицар Ордену Героїв Небесної Сотні посмертно) (2014).

18 лютого – річниця від дня, коли відбулись жорстокі сутички між протестувальниками та міліцією на вулицях Грушевського, Інститутській та у Маріїнському парку, внаслідок чого були людські жертви; початок штурму Майдану (2014).

18 лютого – річниця від дня, коли спецпризначенці намагалися штурмувати Будинок профспілок; під час зіткнень були людські жертви (2014).

29 лютого — роковини масового розстрілу активістів Майдану (2014).

22 лютого — річниця від дня, коли урядові будівлі перейшли під контроль самооборони Майдану, В. Янукович утік із Києва, а парламент повернувся до Конституції в редакції 2004 року й обрав Головою Верховної Ради України О.Турчинова (2014).