img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
26 грудня – День визволення Брусилова від німецько-фашистських загарбників PDF Друк
Четвер, 26 грудня 2019, 15:29

Керівництво району та селища, керівники структурних підрозділів та організацій райдержадміністрації зібралися на мітинг біля обеліска Слави щоб у День звільнення Брусилова і району вшанувати Пам’ять воїнів, які загинули в роки війни, які померли у післявоєнний час.


З виступами до учасників зібрання звернулися голова адміністрації Віктор КОНДРАТЮК, голова районної ради Ніна РАФАЛЬСЬКА, Брусилівський селищний голова Володимир ГАБЕНЕЦЬ та голова Ради Брусилівської районної організації ветеранів Микола ГАЄВСЬКИЙ.

На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и на улице- Ми хочемо щиро і тепло привітати з цією датою наших дорогих ветеранів – тих, хто мужньо пройшов, через горнило фронту, хто чесно і сповна  виконав свій ратний обов’язок, вистояв і переміг.


Низький Вам уклін за мужність, патріотизм, самовідданість, терпіння – риси, які допомогли здолати ворога, забезпечити мир та спокій для наступних поколінь.


Страшний подих війни жителі Брусилова та навколишніх сіл відчули після першого бомбардування фашистами військового аеродрому, що розміщувався поблизу селища. А вже з 9 липня 1941 року почалася окупація Брусилівського району фашистськими військами. Протягом двох років п’яти місяців і 15 днів фашисти проводили грабіж та масове знищення мирних жителів: Було закатовано і розстріляно 519 чоловік, насильно вивезено до Німеччини 2359 юнаків і дівчат, які в рабських умовах змушені були працювати на каторжних роботах.

 

 


На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, дерево и на улицеЯк відомо у 1943 році на території нашого району велися запеклі та кровопролитні бої. Практично вся його територія стала останнім плацдармом, де було зупинено наступальний хід ворожої армії на столицю України – місто Київ.


І ось 26 грудня 1943 року з оперативного зведення інформбюро урочисто прозвучало: «За три дні наступу нашими військами визволено 150 населених пунктів, серед них місто Радомишль та 3 районних центри: Брусилів, Корнин, Попільня». Ці прості, але одночасно вагомі та жадані для наших людей слова підкреслили: «Рідний Брусилівський край – визволено, розпочалося мирне життя його жителів». Для людей, опалених війною це означало: прийшов час відродження, оновлення, повернення до життя.


28 грудня було звільнено м. Коростишів і район, 31 грудня – обласне місто Житомир. Під кінець березня 1944 року вся Житомирська область була очищена від фашистської нечисті.


Батьківщина високо оцінила вклад наших земляків у загальну перемогу над ворогом.


Майже 4 тисячі з них були нагороджені орденами і медалями. Найвищої нагороди – Героя Радянського Союзу -  був удостоєний уродженець с. Осівці, кулеметник бронетранспортера Москальчук Григорій Мартинович за подвиг у бою за місто Відень.


Разом з тим війна забрала життя сотень наших земляків, провела багатьох через гітлерівські невільницькі табори, залишила в селищі численні руїни, підірвала його економічне життя.


Кривавий слід війни залишив за собою обеліски і братські могили, де покояться тисячі синів нашого району. Вшануймо всіх, хто віддав своє життя у боротьбі із ненависним ворогом.


Вічна їм слава і шана!