img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. PDF Друк
П'ятниця, 20 вересня 2019, 10:14

На изображении может находиться: 5 человек, люди стоят, растение, дерево, цветок, свадьба, на улице и природаНа Брусилівщині підпільно-партизанський рух розпочався майже з перших років війни. Однак організованого характеру він набув, коли у Брусилові була створена партійно – патріотична підпільна організація, яку очолив колишній учасник громадянської війни Петро Семенович Макаренко.


Підпільна організація разом з підпільними групами проводила роботу серед населення щодо зриву насильного вивезення молоді до фашистської Німеччини, вивезенні хліба, худоби, продовольчих продуктів, збирання взуття та теплого одягу, що окупанти відбирали у населення взимку 1941-1942 років.


Підпільники заздалегідь дізнавалися про терміни вивезення молоді у фашистське рабство, проводили велику роз’яснювальну роботу, закликаючи молодь ховатися і не з’являтися на комісію. Завдяки цьому у 1942 році вдалося зберегти 4 тис. людських життів.


Звичайно не все вдавалося підпільникам, була гіркота невдач і поразок, значні втрати кращих людей – підпільників і партизанів.

Жахлива подія сталася в липні 1943 року, коли на квартиру керівника підпільної організації Петра Семеновича Макаренка зненацька налетіли гестапівці і поліцаї, відбулася звіряча і небачена до цього розправа. Гітлерівці серед двору вбили брата Петра Семеновича – Адама Макаренка, його 18 річного сина Степана. Дружина Адама Семеновича – Хима Макарівна, на очах якої було вбито чоловіка і сина, вступила в єдиноборство з лютим і ненависним ворогом. Вона проклинала фашизм, сміливо віщувала близьку розплату за всі злочини, які чинили фашистські кати. Оскаженілі гітлерівці нацькували на беззахисну жінку собак, а потім розстріляли.


Саме на цьому місці, біля партизанської могили цілої сім’ї сьогодні в Брусилові було проведено мітинг.

 

 

На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, растение, дерево и на улицеНа урочистостях слова щирої вдячності ветеранам Великої Вітчизняної війни висловили перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ненюк, голова районної ради Ніна Рафальська, секретар Брусилівської селищної ради Алла Волошенко, голова ради Брусилівської районної організації ветеранів війни та праці Микола Гаєвський. Дякували за те, що вистояли і перемогли, що не шкодували здоров’я і сил за для Перемоги.


Пройшли роки… Та в пам’яті навічно закарбувався подвиг народу в найтяжчій із воєн, які знало людство. Відважна і самовіддана діяльність партизанів і підпільників отримала всенародне визнання.

 

 

 

 

 

 

На изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят, дерево, растение и на улице

 

На изображении может находиться: 1 человек, растение, дерево, свадьба, цветок, на улице и природа

 

На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, растение, дерево, цветок, на улице и природа

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 20 вересня 2019, 13:15