Обережно ВОДА! PDF Друк
П'ятниця, 21 червня 2019, 15:09

Картинки по запросу відпочинок на водіЧерез аномально спекотну погоду все більше людей відпочивають на березі річок. Купальний сезон відкритий. У той же час з різних куточків країни надходять тривожні відомості про трагедії на воді, що останнім часом почастішали. Тільки з початку червня потонули 110 осіб. Серед них, на жаль, багато дітей.

У ДСНС кажуть, що з початку року на водоймах країни потонули 285 людей, з яких 25 дітей. При цьому врятовано 165 громадян, в тому числі 24 дитини.

– В основному трагедії відбуваються в більшій мірі з вини самих відпочиваючих – стверджують рятувальники – Це купання в необладнаних для цього місцях і купання в нетверезому стані.

У населених пунктах офіційних пляжів явно не вистачає, і люди змушені відпочивати біля води на «диких» місцях відпочинку. Пляж передбачає перебування на його території санітарної та рятувальної служби, прибирання і дезінфекцію даної території, обладнання на ній кабінок для переодягання, лежаків, наявність питної води та туалетів. В диких місцях всього цього немає … І люди відпочиваючи в таких необладнаних місцях можуть розраховувати тільки на свою розсудливість і досвід.

Райдержадміністрація закликає дотримуватися Правил поведінки на воді. Не купатися у непристосованих для цього місцях, не залишати малолітніх дітей без нагляду поблизу водойм, не заходить у воду в поодинці, щоб хтось міг в разі потреби прийти до вас на допомогу, не зловживати спиртними напоями на березі і не купатися в нетверезому стані , не робити необдуманих, екстремальних вчинків на воді, не переоцінювати власні можливості. Потрібно пам’ятати Вода – це стихія, і вона вимагає до себе поважного ставлення!

Нагадуємо: якщо стався трагічний випадок і ви стали свідком цього, то негайно потрібно вийняти людину з води і до приїзду рятувальників спробувати відновити у нього дихання. Для цього необхідно: Покласти потерпілого животом до себе на коліна, щоб дати воді витекти з дихальних шляхів. Визначити наявність пульсу, реакцію зіниць на світло, наявність самостійного дихання. Якщо всього цього немає, терміново починайте серцево-легеневу реанімацію. Ви накладаєте руки на середину грудної клітки, натискання потрібно виконувати прямими руками. Після кожних тридцяти натискань – два вдиху. Їх бажано робити через хустку. Продовжуйте до прибуття лікарів або відновлення у потерпілого власного дихання і серцебиття. Коли відновиться дихання, то покладіть постраждалого на бік, укрийте, щоб зігріти його. Не варто панікувати і слід негайно викликати медиків.

Не забувайте правила поведінки на воді! І гарного вам відпочинку!