img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
29 березня вшановували пам’ять Івана Івановича Огієнка PDF Друк
П'ятниця, 29 березня 2019, 11:33

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят и на улице29 березня на площі біля музею Івана Івановича Огієнка зібрались керівники району та селища, представники релігійних конфесій, громадськість щоб з щирим почуттям у серці, вшанувати пам’ять нашого видатного земляка, українського мовознавця, історика, педагога, державного та релігійного діяча, видатного подвижника українського духу,  перекладача Біблії українською мовою, митрополита Іларіона.


Священнослужителі провели панахиду біля пам’ятника І.Огієнка, за упокій Митрополита та невинно убієнних в Україні.

Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ненюк та голова районної ради Ніна Рафальська виступили з промовами.

Брусилівська благодатна земля дала Україні людину, Івана Огієнка, який все своє нелегке і непросте життя був патріотом своєї Батьківщини, свого народу.

Сучасники називали його людиною енциклопедичних знань, праці й обов’язку. Свій природжений хист ученого, педагога, державного, громадського, церковного і культурного діяча він однаковою мірою успішно застосовував як мовознавець та літературознавець, редактор та видавець, перекладач та поет, ректор та міністр, православний митрополит та історик Української церкви.


Важко сказати, в якій із названих сфер діяльності Іван Огієнко залишив найпомітніший слід. Одне беззаперечне: він чесно і сповна служив українській справі, до останніх днів свого довгого й важкого життя не полишав подвижницької діяльності на ниві відродження нації, в захисті, а згодом в утвердженні та розвитку рідної мови, культури в цілому.

Постать Івана Огієнка вже реабілітована історією. Але вона ще глибинно не пізнана і не поцінована в Україні.

Надто важливою є його духовна діяльність у сані єпископа, архієпископа, а пізніше митрополита Іларіона української автокефальної православної церкви.

 

 

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и на улицеСвітлий приклад життєвого шляху Великого українця Івана Огієнка повинен стати для нас, нащадків, еталоном нашого відношення до землі, до Батьківщини та віри.

Наш славетний земляк із 90 років, які судилось йому прожити, понад 50 років провів поза Україною, на чужині. Але завжди думав про свою Батьківщину, мріяв повернутися на українську землю.


Сьогодні він повертається до нас, повертається своїм словом і своїм духом, своїми думками і творами.  Хвилюючою і пам’ятною сторінкою історії України до якої причетний Огієнко є акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки і Української Республіки в єдину соборну Українську державу, що відбувся 22 січня 1919 року. Іван Огієнко був впевнений, що жодному ворогові не вдасться роз’єднати український народ.

Пізніше він з гіркотою і болем в серці розмірковував над долею України і її кращих синів, які свідомо ставали до нерівного бою за її незалежність, без надії сподівався на краще життя свого народу.

Напевно ми робили щось не так. Пройшло майже століття і наш народ знову намагаються розділити, налаштувати один проти одного. Знову відбувається боротьба за українські землі.


Сьогодні, в дуже не простий для нашої держави час ми повинні любити свою Батьківщину так, як любили її Іван Огієнко, Леся Українка, Іван Франко, Тарас Григорович Шевченко та інші відомі постаті України. Адже лише виховуючись на здобутках таких велетнів ми маємо Героїв сьогодення.

Тлінне тіло Івана Огієнка від 29 березня 1972 року перебуває на чужині. Але душа його, чиста і чесна, напевне злітає над рідною Україною, якій він залишився вірним до кінця.

 

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и на улице

 

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят и на улице

 

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, небо, дерево и на улице

 

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят, дерево и на улице