22 січня весь український народ відзначає День Соборності, як шану Акту злуки, коли були зламані кордони в душах українців PDF Друк
Понеділок, 21 січня 2019, 17:42

На данном изображении может находиться: 8 человек, люди улыбаются, люди ÑÑ‚Ð¾ÑÑ‚В селищі Брусилів відбулись заходи з нагоди 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та Дня Соборності та Свободи України.

В святковому залі зібрались керівники району та селища, представники громадських та релігійних організацій, жителі селища та молодь.

Саме 22 січня 1919 року українці об’єдналися заради однієї величної мети – побудувати економічно та духовно багату, вільну й соборну Україну.

І сьогодні ми з вдячністю згадуємо тих, хто намагався відродити незалежну Соборну Українську Державу.

Нам, брусилівчанам, особливо приємно, що до величного Акту злуки Західноукраїнської Народної Республіки і Української Народної Республіки безпосередньо був причетний і наш славний земляк Іван Іванович Огієнко. Саме йому було доручено організувати і провести цей захід на Софіївському майдані столиці. І він доклав немало свого таланту й зусиль, аби свято це віками згадували майбутні покоління. Світлий приклад життєвого шляху Великого українця повинен стати для нас, нащадків, еталоном нашого відношення до землі, до Батьківщини, де народилися.

Тому, сьогодні,ми так високо оцінюємо працю Івана Огієнка, його нелегкий життєвий шлях.

22 січня 1919 року при багатолюдному зібранні народу й війська на майдані, біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, у присутності дипломатичних місій зарубіжних країн був урочисто виголошений універсал.

Після його закінчення– кількасоттисячне „Слава Україні” освятилося спочатку дзвонами древньої Софії, на урочистий клич яких обізвалися дзвони всіх інших Київських соборів і храмів, а за ними - й усієї України.

У Акті злуки проголошувалося: „Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України: Західноукраїнська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка”.

Боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу – найбільш яскрава сторінка визвольних змагань в історії українського народу.

Майдан 2013 - 2014 року та захист цілісності України, який продовжується по сьогоднішній день також ввійде в історію України як прояв високого патріотизму українського народу, боротьба за незалежну Україну.

На цій героїчній боротьбі виховані і будуть виховуватись нові покоління тих, кому належить далі розбудовувати нашу країну.

На заході звучали святкові пісні та вірші про Україну. На завершення всі разом з настоятелем Православної Церкви України о.Олегом Романиною помолились за Україну та український народ.

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и обувь

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, люди стоят, обувь и в помещении

На данном изображении может находиться: 8 человек, люди стоят

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит