ДЕЯКІ ПИТАННЯ МОНЕТИЗАЦІЇ ПІЛЬГ І СУБСИДІЙ PDF Друк
Вівторок, 15 січня 2019, 16:25

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????µ?????·?°?????? ?????±??????????Що таке монетизація пільг і для чого?

Уряд, а разом з ним і експерти, вважають, що більш ефективний підхід – виділяти гроші власне пільговику(тут ми маємо на увазі також і тих, хто отримують різного виду субсидії), а вже він їх може витрачати на проїзд, для підвищення енергоефективності житла, для оплати комунальних послуг в межах тієї суми, яку буде визначено державою.

Для цього і потрібна монетизація. Власне, «монетизація» значить процес перетворення чого-небудь в законний платіжний засіб. У нашому випадку – перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика.

Як нині працює монетизація?

Сьогодні безповоротна допомога держави на оплати послуг ЖКГ – субсидія і пільга - надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки, тобто в безготівковій формі. Монетизація надавалася лише тим, хто економив газ та електроенергію, що йшли на опалення. Крім того, уряд планує максимально автоматизувати процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк та відкривати рахунки або доносити додаткові документи.

Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати в управління соціального захисту населення:

1. Заяву на монетизацію.

2. Декларацію про доходи.

3. Дозвіл на обробку персональних даних.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.