img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
26 грудня – День звільнення Брусилова від фашистських загарбників PDF Друк
Середа, 26 грудня 2018, 15:19

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, дерево, снег, небо, на улице и природаСьогодні 26 грудня, керівники району та селища, ветерани, громадськість, жителі селища зібралися біля священного місця – обеліска Слави, щоб вшанувати пам’ять воїнів, які загинули в роки війни, які померли у післявоєнний час.

 

А також щиро привітати з цією датою ветеранів – тих, хто мужньо пройшов, через горнило фронту, хто чесно і сповна  виконав свій ратний обов’язок, вистояв і переміг.


З виступами до учасників зібрання звернулися керівник апарату райдержадміністрації Л.В.Павлюк, голова районної ради Н.А.Рафальська, Брусилівський селищний голова В.В.Габенець та голова районної організації ветеранів М.І.Гаєвський.


Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих співвітчизників в роки війни 1941-1945 років. До обелісків, пам’ятних знаків, братських могил загиблих було покладено квіти.


Вшануймо всіх, хто віддав своє життя у боротьбі із ненависним ворогом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Згадаємо:

Страшний подих війни жителі Брусилова та навколишніх сіл відчули після першого бомбардування фашистами військового аеродрому, що розміщувався поблизу селища. А вже з 9 липня 1941 року почалася окупація Брусилівського району фашистськими військами. Протягом двох років п’яти місяців і 15 днів фашисти проводили грабіж та масове знищення мирних жителів: Було закатовано і розстріляно 519 чоловік, насильно вивезено до Німеччини 2359 юнаків і дівчат, які в рабських умовах змушені були працювати на каторжних роботах.


Як відомо у 1943 році на території нашого району велися запеклі та кровопролитні бої. Практично вся його територія стала останнім плацдармом, де було зупинено наступальний хід ворожої армії на столицю України – місто Київ.


І ось 26 грудня 1943 року з оперативного зведення інформбюро урочисто прозвучало: «За три дні наступу нашими військами визволено 150 населених пунктів, серед них місто Радомишль та 3 районних центри: Брусилів, Корнин, Попільня». Ці прості, але одночасно вагомі та жадані для наших людей слова підкреслили: «Рідний Брусилівський край – визволено, розпочалося мирне життя його жителів». Для людей, опалених війною це означало: прийшов час відродження, оновлення, повернення до життя.

28 грудня було звільнено м. Коростишів і район, 31 грудня – обласне місто Житомир. Під кінець березня 1944 року вся Житомирська область була очищена від фашистської нечисті.


Батьківщина високо оцінила вклад наших земляків у загальну перемогу над ворогом.


Майже 4 тисячі з них були нагороджені орденами і медалями.

Разом з тим війна забрала життя сотень наших земляків, провела багатьох через гітлерівські невільницькі табори, залишила в селищі численні руїни, підірвала його економічне життя.


Кривавий слід війни залишив за собою обеліски і братські могили, де покояться тисячі синів нашого району.

 

На данном изображении может находиться: 10 человек, люди стоят, дерево и на улице

 

На данном изображении может находиться: 4 человека, дерево, небо и на улице

 

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, дерево, на улице и природа

Останнє оновлення на Середа, 26 грудня 2018, 17:50