ЯК СТАТИ КАНДИДАТАМИ В УСИНОВЛЮВАЧІ PDF Друк
Вівторок, 09 жовтня 2018, 14:15

Картинки по запросу усиновленняГромадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли один із подружжя не може особисто з’явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7)копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Копії документів, зазначених у пунктах 1, 3 і 7, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює прийом документів.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок ро стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність подаються кожним з подружжя.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані усі зазначені документи. Витребування інших документів у заявників не допускається.

Якщо заявники проходили начання, до документів додаються відповідні рекомендації.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі. По закінченню строку дії будь-якого з документів його необхідно поновити та долучити до справи кандидатів в усиновлювачі.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства, складає акт обстеження житлово-побутових умов, готує висновок про можливість бути усиновлювачами та ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ УСИНОВЛЮВАЧІВ

Кандидат  в усиновлювачі має право:

- у закладі, де перебуває дитина, ознайомитись з її особовою справою, медичною карткою;

- провести додаткове медичне обстеження дитини у закладі охорони здоров’я;

- відвідувати дитину за місцем її проживання (перебування) щодня протягом строку направлення та спілкування з нею у час, визначений керівником закладу, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами, піклувальниками, але не менш як три години на день. Після встановлення контакту з дитиною та подання до служби у справах дітей заяви про бажання її усиновити, кандидати в усиновлювачі мають право продовжувати спілкування з дитиною до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Усиновлювач зобов’язаний:

- особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї, в якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення і нового свідоцтва про народження;

- надавати можливість представникам служби у справах дітей за місцем свого проживання, здійснювати нагляд за умовами проживання та виховання дитини;

- повідомляти службу у справах дітей, яка здійснює нагляд за умовами проживання і виховання усиновленої дитини, про зміну місця проживання.

Останнє оновлення на Середа, 10 жовтня 2018, 09:18