Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Брусилівській райдержадміністрації PDF Друк
Четвер, 27 вересня 2018, 14:26

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, стол и в помещенииУ зв’язку із ситуацією в Макарівському районі Київської області щодо виявлення африканської чуми свиней сьогодні, 27 вересня, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Брусилівській райдержадміністрації.

На засіданні обговорили та затвердили план заходів щодо профілактики та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней.

Головним питанням залишається торгівля на стихійних ринках. Ніхто не в змозі контролювати, яке м'ясо туди потрапило. Саме тому, вирішили створити робочу групу, за участі представників поліції, яка контролюватиме закриття стихійних ринків, в особливості на території сіл Ставище, Йосипівка, Костівці.

Як зазначив перший заступник голови адміністрації Олександр Ненюк: «Брусилівщина – район, в якому багато домогосподарств, які мають на своєму утриманні поголів’я свиней, а також, на території району діє ФГ «Старт», де налічується понад 2 тис.300 свиней. Тому ми повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб вірус не потрапив на територію району».

Начальник управління Держпродпоживслужби Брусилівщини Василь Тарасюк повідомив, що головний маршрут, яким вірус АЧС потрапляє в організм свиней - верхні дихальні шляхи, через контакт хворих тварин зі здоровими. Але зараження може відбутись і через:

- через інструменти і робочий одяг працівників ферм;

- через мисливця, що вполював дикого кабана і приніс «трофей» додому;

- через «грибників» і «ягідників», що контактували або з трупами диких свиней, або з їх залишками;

- через транспортні засоби;

- через продукти зі свинини чи згодовування відходів інфікованої туші;

- через заражений вірусом корм, підстилку.

Брусилівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області рекомендує:

- утриматися від господарських зв’язків або відвідувань населених пунктів, де введено карантин по АЧС;
- не допускати відвідування приміщень, де утримуються свині сторонніми особами;
- обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі та взутті;
- вхід до приміщень, де утримуються тварини, обладнати дезкилимками, які  систематично змочувати дезінфікуючими розчинами;
- корми згодовувати, лише після термічної обробки;
- не купувати тварин без ветеринарних документів;
- не купувати м’ясні продукти у не встановлених для цього місцях та на стихійних ринках;
- постійно вести боротьбу з гризунами та комахами та періодично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщеннях;
- не утримувати в приватному секторі свиней, якщо Ви мисливець чи працюєте в господарстві де утримуються свині.

Якщо у господарстві незалежно від форми власності виявлено хвору свиню або масову їх загибель ТЕРМІНОВО повідомте про це  місцевого лікаря ветеринарної медицини або спеціалістів державної установи ветеринарної медицини в районі, про зазначену ситуацію, а також місцеві органи самоврядування!!!

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят, стол и в помещении