img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перший заступник голови райдержадміністрації щодо результатів впровадження реформ та ініціатив в районі PDF Друк
Вівторок, 05 червня 2018, 15:00

-Олександре Олександровичу, на час Вашого заступництва випав період реформ – це і реформа децентралізації, медична реформа, реформа освіти тощо.

Чи не могли б Ви підвести підсумок впровадження цих реформ та відкрити перспективи подальшого розвитку району?

 

Розкажіть, як в районі проходить процес децентралізації?

Як наголошував Президент України Петро Порошенко, головне завдання децентралізації- наблизити владу, Президента, народних депутатів до простої людини. Скоротити відстань і час для вирішення проблем.

Тому і  Брусилівський район долучився до реформи.

На території району внаслідок добровільного об’єднання утворено Брусилівську селищну об’єднану громаду, до якої входить 33 населених пункти, функціонує також Ставищенська сільська рада, до складу якої входить 4 населених пункти.

На даний час працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно надаються методичні рекомендації щодо організації роботи новостворених структурних підрозділів громади. Проводяться спільні робочі наради за участю першого заступника голови адміністрації з головою районної ради та головою Брусилівської селищної об’єднаної громади.

 

-Що Ви можете сказати про економічний розвиток в районі?

Наш район має сільськогосподарський напрямок, тому ми, у свою чергу, всіляко сприяємо роботі підприємств, які дають основну масу робочих місць, наповнення бюджету, соціальну допомогу населеним пунктам.

У цілому по району за останніми звітними даними реалізовано промислової продукції на суму 31,4 млн.грн., що на 91,5  % більше, ніж за аналогічний період 2017 року. На території району відсутні великі промислові підприємства.  З середніх та малих найбільш активно діють «Брусилівький маслозавод», ТОВ «Папірус універсал», ТОВ «Файдал УА» та « Брусилів- м’ясо».


На  території  району  активну  господарську  діяльність ведуть  63 сільськогосподарських  підприємств  різних  форм  власності.

Під  урожай  2018  року  посіяно  озимих культур  на  площі  3304га.

Станом  на  1 квітня 2018 року в  сільськогосподарських підприємствах району, що утримують від 30 голів худоби, нараховувалось:  ВРХ – 1757 голів, у т.ч. корів –774 голови. В порівнянні з відповідним періодом  минулого року поголів’я   ВРХ  збільшилось на   4,3 %,  корів - на 8,3%. Збільшилось  також  поголів‘я свиней   на 1659 голів і становить 3570 голів на кінець звітного періоду.

 

 

За три місяці поточного року вироблено м'яса  160 т,  надоєно молока – 1219 т. Порівняно з січнем-березнем 2017 р.  загальні обсяги  виробництва м'яса зменшились  на 15,9 %, а молока збільшились  на 16,7%.

За   3  місяці  2018  року  вироблено  валової  продукції  сільського  господарства  в  поточних  цінах  2010  року на  52% більше і становить   7 млн. 076 тис .грн.  що більше проти  минулого  року на 2,406  млн.грн. грн.


Виручка  від  реалізації  сільськогосподарської  продукції  становить 28,9 млн. грн.. (мин.рік -15,4 млн.грн)


Чи залучаються інвестиції у розвиток економіки?

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел, залучених у розвиток економіки та соціальної інфраструктури, за станом на 01.01.2018 року у порівнянні з відповідною датою 2017 року зріс у 3 рази і склав 69,8 млн.грн.

В сільськогосподарське  виробництво  внесено інвестицій  на  суму  1,8 млн. грн.

 

 

- Як виконуються планові показники бюджету в районі?

Протягом звітного періоду бюджетом району забезпечено виконання планових показників затверджених місцевими радами.

При затвердженому плані на січень – березень 2018 року по загальному фонду в сумі 1807,3 тис.грн., фактично надійшло 2083,5 тис.грн.,  перевиконання складає 276,2 тис.грн.


За підсумками виконання 1 кварталу 2018 року забезпечено надходження по всіх джерелах, що формують бюджет району.

По спеціальному фонду власні надходження склали 18,4 тис.грн., при затвердженому плані на січень – березень 2018 року – 3,7 тис.грн., перевиконання складає 14,7 тис.грн.


-Чи зменшується кількість безробітних в районі?

Кількість зареєстрованих безробітних в Брусилівському районі на кінець березня 2018 р. становила 278 осіб, що на 52 особи або на 15,8% менше, ніж у січні-березні минулого року.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до районної філії зайнятості, упродовж березня 2018р. зросла у 2,6 рази і на кінець місяця становила 18 одиниць (на кінець березня 2017р. – 21).


Навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію на кінець березня 2018р. становило 15 осіб проти 38 осіб на кінець лютого 2018р. (на кінець березня 2017р. – 16 осіб).

За сприяння Брусиловської районної філії зайнятості у січні–березні 2018 р. було працевлаштовано 42 особи. Частка працевлаштованих у березні становила 2,4% громадян, які мали статус зареєстрованого безробітного в цьому місяці (у березні 2017р. – 5,8%).


- Яка ж заробітна плата в районі?

Середньомісячна заробітна плата протягом січня-грудня 2017 року зросла на 83,4 % і становить за звітний період 6161  гривень.

Середній розмір пенсії у 2017 році також зріс на 27,4 % і за станом на 1 січня 2018 року становить 2054,39  гривень.

Станом на 1 квітня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати та пенсій відсутня.


-Чи розпочалось впровадження Нової української школи? Як проходить освітня реформа?

Вчителі початкових класів Ставищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Йосипівської ЗОШ І ступеня опрацювали шість модулів  типової освітньої програми підготовки вчителів 1-х класів Нової української школи та отримали відповідні сертифікати.

Також пройдено дві сесії для вчителів початкових класів в рамках нової української школи. Третя сесія запланована з 11 по 15 червня 2018 року.

Здійснено підбір підручників для 1 класу нової української школи.


Із бюджету Ставищенської сільської ради на умовах співфінансування кошти в сумі 13150,00 грн. на придбання ПК ноутбук та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для Йосипівської ЗОШ І-ІІІ ступенів перераховані в повному обсязі.

Також для Ставищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Йосипівської ЗОШ І ступеня із бюджету Ставищенської сільської ради та із залишку освітньої субвенції на загальну суму 225000,00 грн. через систему Прозоро на даний час проходить закупівля комп’ютерної та оргтехніки, трьох мультимедійних комплектів, ноутбука та двох кольорових струйних принтерів.


-Як проходить медична реформа? Чи розпочали жителі підписувати декларації з сімейними лікарями?

Так, на даний час укладено 6200 декларацій між лікарем та пацієнтом. Випадків звернення пацієнтів щодо порушення їхнього права на вільний вибір лікаря не зафіксовано.

До бюджету Брусилівської селищної ради в повному обсязі передана сума медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 803600 грн. та дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання  закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 23430 грн.


Всі заклади первинної медико-санітарної допомоги забезпечені комп’ютерним устаткуванням.

Посади лікарів в закладах первинної медико-санітарної допомоги укомплектовані на 100 %.

На перспективу планується будівництво амбулаторії в с. Водотиї.

По програмі «Доступні ліки» освоєно 82792,63 грн., при плані 103621,00 грн.


- Уже четвертий рік поспіль наша держава потребує миру, проте на Сході країни ніяк не припиняються бойові дії. Яку підтримку отримують учасники АТО?

На території району 116 осіб - учасників АТО отримали статус учасника бойових дій, 5 з них отримали статус інваліда війни.

Один учасник АТО – інвалід війни звернувся за наданням засобів технічної реабілітації та протезування  та отримав протез.

Також один учасник АТО – інвалід війни ІІ групи отримав компенсацію на придбання житла.


На даний час 2 учасники бойових дій проходять оздоровлення.

Учасники АТО мають можливість звернутись та отримати матеріальну допомогу. З початку року райдержадміністрацією надано грошову допомогу 24 учасникам АТО в сумі 13,5 тис.грн., а рішенням Брусилівської селищної ради - 15 учасникам АТО в сумі 9,4 тис.грн.


Сім’ям загиблих учасників АТО встановлено статус «Члена сім’ї загиблого ветерана війни» та видані відповідні посвідчення, які дають право на 50% знижки плати за житлово-комунальні послуги. Три сім”ї загиблих учасників АТО отримують субсидію на житлово-комунальні послуги.


-Розкажіть, як в районі боряться з корупцією?

Запроваджено та ефективно функціонує дієвий механізм зворотного зв’язку з громадськістю щодо повідомлень про факти вчинення корупційних правопорушень.

Проводилось запровадження системи дієвого контролю за витратами осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також членів їх сімей.


На засіданнях колегії та тематичних нарадах проводився розгляд справ з питань запобігання і протидії корупції, здійснення заходів з цих питань та реагування на них.

Забезпечується суворе дотримання встановлених чинним законодавством вимог при проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців, стажування, просування по службі, присвоєння чергових рангів.


Брусилівською райдержадміністарцією здійснено заходи, передбачені Порядком перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій. У відповідності до Порядку, в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації здійснено перевірку факту подання щорічних декларацій суб’єктів декларування.

Фактів несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не виявлено.


-Болюче питання для жителів району – ремонт доріг. Покращення вже видно. Чи планується продовження ремонтних робіт?

Вже проведено ямковий ремонт доріг обласного значення на площі 396 квадратних метрів.

До кінця року планується провести капітальний ремонт доріг, протяжністю 5,02 км (Соловіївка – Дивин, частина дороги Осівці- Брусилів, Привороття- Кочерів) та поточний ремонт, протяжністю 4,02 км (Нові Озеряни – Здвижка через Привороття, Пилипонку, Романівку та частина дороги Осівці- Брусилів) на загальну суму 22 млн.620 тис.грн.


 

-А як щодо використання альтернативних видів палива в районі?

Всі котельні бюджетних установ переведено на альтернативні види палива (дрова). А до початку опалювального сезону планується переведення на альтернативне опалення Ставищенський ДНЗ.

Робота по даних напрямках триває і перебуває на постійному контролі.

Дякуємо за змістовну бесіду та бажаємо успіху на професійному шляху.

Останнє оновлення на Четвер, 21 червня 2018, 08:40