Зустріч фермерів району з представниками облдержадміністрації, лізингового фонду та кредитних спілок області PDF Друк
Понеділок, 29 січня 2018, 16:51

В залі засідань райдержадміністрації   25 січня 2018 року було проведено зустріч фермерів району з представниками облдержадміністрації, лізингового фонду та кредитних спілок області.

На зустрічі були присутні керівники фермерських господарств району, обласної державної адміністрації, Брусилівської селищної ради, Брусилівської райдержадміністрації, Брусилівської районної ради, фермери та громадяни, що виділили свої паї в натурі та обробляють самостійно.

Під час проведення зустрічі були озвучені по показниках в галузі сільського господарства району (текстова частина додається).

За результатами зустрічі було підписано меморандум про співпрацю між управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації та Брусилівською селищною радою.

Фото з сайту : https://brusylivska-gromada.gov.ua

Додаток

На  території  району  проводять  виробничу  діяльність  63  підприємства  всіх форм  власності  з  них : ТОВ – 16; ПП – 10; ФГ – 34; СОК – 2; інші -1;

У 2017 році, всіма категоріями господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 265  млн.грн. (у постійних цінах 2010 року).

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва у 2016 році порівняно з попереднім роком становив 100,5% (у 2016 році – 134 %, 2015 році – 66%), у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 92,0 %, у господарствах населення – 109 %.

По продукції рослинництва цей показник склав 104 %, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 87 %, у господарствах населення – 120,%; по продукції тваринництва – 112 %, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 127 %, господарствах населення – 98 %.

Аграріями Брусилівського району у 2017 році зібрано зернових культур на площі 13,36 тис.га, що менше рівня 2016 року на 7%. У структурі площ, з яких зібрані зернові, у минулому, як і в попередні роки, переважали кукурудза та пшениця (у 2017 році – 58% та 24% відповідно).

Валовий збір зерна сягнув 64,9 тис.т, що менше рівня 2016 року на 29% (внаслідок суттєвого збільшення плош посіву технічних культур  на 21% та несприятливих погодніх умов.

Серед культур зернової групи істотно зросли площі посіву  гречки,проса (у 2 рази).

Значно зросли обсяги вирощеної сої на зерно,отримано валовий збір - 26510 тонн, що в порівнянні з минулим роком  на 12% більше, валовий збір ріпаку  становить - 2897 тонн, тобто збільшився в 5 раз  в порівнянні з 2016 роком.

У тваринництві отримано 0,88  тис. тонн м’яса у живій вазі, 4,6  тис. тонн молока. Виробництво мяса зросло на 46 %,  молока  на 11%.

На початок січня 2018 року в усіх категоріях господарств утримувалося 3 тис. голів великої рогатої худоби, у тому числі 2 тис. корів, свиней – 4 тис., овець та кіз – 1,5 тис., птиці – 0,1 млн. голів. За рік поголів’я великої рогатої худоби зросло        на 4 %,  свиней  в 2  рази , корів – на 5 %, овець та кіз залишилось на  рівні  попереднього  року.

В сільськогосподарських підприємствах району утримується: ВРХ - 1749 голів, в тому числі корів - 734 голови, свиней - 4312 голів, овець - 1303 голів. Найбільше поголівя корів утримують ТОВ «Долинівське» та ПП «Україна», найбільше свинопоголівя утримується в ФГ «Старт».

В усіх категоріях господарств району нараховується 37,1 тис.га земель сільськогосподарського призначення, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах 30,1 тис.га.

Всього по району розпайовано 32177 га. земель. Станом на 1.01.2018 року не використовується 245 га (переведено в промзону та використовується для випасання худоби жителів сіл). Близько 600 га. земель використовуються без правовстановлюючих документів (визнані особливо цінними та Держгеокадастар не надає їх в оренду, або договори анульовані рішенням суду).

Приблизно 41 % ріллі по району обробляється Агрохолдінгом «АСТ» котрий не зареєстрований на території району. Посівна площа сільськогосподарських культур по даному господарству становить -12319 га., решта земель обробляється сільгоспвиробниками які зареєстровані на території району.

В 2017 році було нараховано 31,3 млн. грн.. орендної плати за використання земельних паїв. Орендна плата виплачена в повному обсязі грішми. Середній розмір орендної ставки по району становить 7 %.

За останні роки через відсутність державного фінансування та неспроможність товаровиробників здійснювати хімічну меліорацію за рахунок власних фінансових ресурсів цей агрозахід практично не здійснюється.

На часі було б доцільним ініціювати розробку Програми державної фінансової підтримки для проведення цього важливого агротехнічного заходу у 2018-2020 роках.

Сільгоспвиробниками району протягом 2018 року було придбано 14 одиниць сільськогосподарської техніки на 31 суму млн.. грн..

Найбільшими агропромисловим підприємством району є:  ТОВ «Аграрні  системні  технології», ТОВ «Олімп-Агро»,ТОВ «УКР-АГРО РТО»-які обробляють землю не лише на території Брусилівського району а й інших районах області.

Найбільшими сільськогосподарськими підприємствами які зареєстровані та  проводять виробничу діяльність на території району являються слідуючі :ТОВ «АФ Брусилів», ТОВ «Долинівське», ТОВ «Вега Агро», ПП «Україна».

У 2018 році в районі  прогнозується здійснити будівництво та реконструкцію:

будівництво 2-х елеваторів для зберігання та сушки зерна ТОВ «Манорс» на території Скочищанської сільської ради Брусилівського району;

будівництво ІІ черги зерносушильного комплексу на території Брусилівської селищної ради ТОВ «Вега-Агро» с.Осівці.

будівуництво маточника для свинопоголівя у ФГ «Старт».