Сьогодні ми відзначаємо День звільнення Брусилова PDF Друк
Вівторок, 26 грудня 2017, 15:57

Картинки по запросу день визволення україниСьогодні ми відзначаємо День звільнення Брусилова і району та вшановуємо Пам’ять воїнів, які загинули в роки війни, які померли у післявоєнний час. Ми хочемо щиро і тепло привітати з цією датою наших дорогих ветеранів – тих, хто мужньо пройшов, через горнило фронту, хто чесно і сповна  виконав свій ратний обов’язок, вистояв і переміг.

Низький Вам уклін за мужність, патріотизм, самовідданість, терпіння – риси, які допомогли здолати ворога, забезпечити мир та спокій для наступних поколінь.

Страшний подих війни жителі Брусилова та навколишніх сіл відчули після першого бомбардування фашистами військового аеродрому, що розміщувався поблизу селища. А вже з 9 липня 1941 року почалася окупація Брусилівського району фашистськими військами. Протягом двох років п’яти місяців і 15 днів фашисти проводили грабіж та масове знищення мирних жителів: Було закатовано і розстріляно 519 чоловік, насильно вивезено до Німеччини 2359 юнаків і дівчат, які в рабських умовах змушені були працювати на каторжних роботах.

Як відомо у 1943 році на території нашого району велися запеклі та кровопролитні бої. Практично вся його територія стала останнім плацдармом, де було зупинено наступальний хід ворожої армії на столицю України – місто Київ.

І ось 26 грудня 1943 року з оперативного зведення інформбюро урочисто прозвучало: «За три дні наступу нашими військами визволено 150 населених пунктів, серед них місто Радомишль та 3 районних центри: Брусилів, Корнин, Попільня». Ці прості, але одночасно вагомі та жадані для наших людей слова підкреслили: «Рідний Брусилівський край – визволено, розпочалося мирне життя його жителів». Для людей, опалених війною це означало: прийшов час відродження, оновлення, повернення до життя.

28 грудня було звільнено м. Коростишів і район, 31 грудня – обласне місто Житомир. Під кінець березня 1944 року вся Житомирська область була очищена від фашистської нечисті.

Батьківщина високо оцінила вклад наших земляків у загальну перемогу над ворогом.

Майже 4 тисячі з них були нагороджені орденами і медалями. Найвищої нагороди – Героя Радянського Союзу -  був удостоєний уродженець с. Осівці, кулеметник бронетранспортера Москальчук Григорій Мартинович за подвиг у бою за місто Відень.

Разом з тим війна забрала життя сотень наших земляків, провела багатьох через гітлерівські невільницькі табори, залишила в селищі численні руїни, підірвала його економічне життя.

Кривавий слід війни залишив за собою обеліски і братські могили, де покояться тисячі синів нашого району.          Вклонімося  ж до землі всім, хто віддав своє життя у боротьбі із ненависним ворогом.

Вічна їм слава і шана!