«Маємо схожі підходи до самоврядування, тому досвід впровадження реформ Німеччини буде для вас цінним», - Мануела Зьоллер-Вінклер PDF Друк
Понеділок, 04 грудня 2017, 15:13

Фото Брусилівська районна державна адміністрація.

Система управління, яка сьогодні формується у руслі реформи децентралізації, створює потужні умови для розвитку об’єднаних громад (ОТГ).

Тому сьогодні потрібно максимально наповнити громади ідеями, знаннями та креативними фахівцями.

Про це заявила Мануела Зьоллер-Вінклер, експерт з державного управління та місцевого самоврядування, колишній державний секретар та голова департаменту з місцевого самоврядування міністерства внутрішніх справ німецької землі Шлезвіг-Гольштейн на зустрічі з депутатами та старостами Брусилівської  ОТГ.

Візит Мануели Зьоллер-Вінклер, Александри Фелінгер, заступниці директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, та Артема Фреюка, експерта з юридичних питань, відбувався в рамках підготовки до семінару з основ місцевого самоврядування у Німеччині для радників та експертів Програми «U-LEAD з Європою» у Києві.

У майбутньому пані Зьоллер-Вінклер також буде залучена як міжнародний експерт та радник Програми «U-LEAD з Європою» з питань місцевого самоврядування.

«Вважаю, наш досвід впровадження реформ має бути корисним в об’єднаних громадах. В Брусилові та у Високому ми спілкувались з активними громадянами, які сьогодні взяли відповідальність за розвиток територій, а не чекали, поки хтось вирішить всі їхні проблеми. Це добре. Так було у Німеччині», - наголосила Мануела Зьоллер-Вінклер.

Окрім змін, які принесла реформа децентралізації, експертів цікавили і проблеми. Зокрема, у Брусилові головною причиною, яка сьогодні гальмує прогрес змін, назвали відсутність повноважень управління та розпорядження землями, адже впливу на ці процеси громада не має, а для розвитку територій та залучення інвестицій це вкрай необхідно.

Фото Брусилівська районна державна адміністрація.
Матеріали з http://decentralization.gov.ua