Пічне опалення PDF Друк
П'ятниця, 01 грудня 2017, 16:25

З приходами холодів різко збільшується кількість пожеж в житлових будинках. Однією із причини є пічне опалення, а точніше порушення правил пожежної безпеки при його влаштуванні та експлуатації.

Джерелом загорянь у більшості випадків є печі, які у зимовий період люди використовують для обігріву осель. Багато господарів не звертають уваги на власну безпеку: поява тріщин у цегляній кладці, надмірне перегрівання печей, несправний димохід, не щільно прилягає засувка, відсутній металевий лист перед піччю, на небезпечній відстані від печі розміщені легкозаймисті речі, в притул  меблі.

Часто за недбале відношення до власної безпеки під час експлуатації опалювальних приладів та газових установок люди платять надто велику ціну.

Дотримання правил безпеки не приведе до лиха.

По-перше, потрібно перевірити чи є відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 38 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень.

По-друге, дерев’яна підлога перед топковими дверцятами печі обов’язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Будьте обережні, бережіть своє життя і майно від вогню! В разі виникнення пожеж негайно телефонуйте за номером 101!