img

Паспорт району

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Проведено «круглий стіл» щодо висвітлення проблем державних церков району та проведення заходів із вшанування пам'яті загиблих під час єврейських погромів PDF Друк
Четвер, 17 серпня 2017, 15:00

17 серпня Брусилівська земля зібрала поважних гостей. До райдержадміністрації завітали головний спеціаліст з питань релігії та національності відділу культурно-мистецьких установ та охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації Олександр Пивоварський, пастир-равин Єврейської Месіанської Громади м.Житомира Борис Пушкель, керівники та представники релігійних організацій району, керівники структурних підрозділів, до компетентності яких відносяться запропоновані питання, громадськість.


На початку засідання зі вступним словом звернулись керівники району: перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ненюк, голова районної ради Ніна Рафальська та голова селищної ради Володимир Габенець, які привітали гостей, побажали плідної праці та провести круглий стіл з повагою один до одного.


Олександр Леонідович Пивоварський виступив перед зібранням на тему: «Проблеми державних церков району», повідомив що на Житомирщині налічується 1538 релігійних організацій 22 конфесійних напрямків. Також він зауважив, що головне завдання органів влади – підтримувати мир, порозуміння та злагоду між конфесійними організаціями різних напрямів.


Олександр Леонідович розповів що до 1 січня 2018 року релігійні організації мають зареєструвати статути в новій редакції, щоб не втратити статус неприбутковості.


Борис Дмитрійович Пушкель повідомив, що одним із корінь Брусилівського населення була єврейська громада, яка до ІІ світової війни мала велике населення. Він виступив з єдиною пропозицією: провести 30.09.2017 р. молитовних заходів із вшанування пам'яті загиблих під час єврейських погромів та встановлення пам’ятника загиблим.


Слово для виступу надали також Голові ГО «Рідний дім- Брусилівщина» Нікітчину Олександру, директору історичного музею ім.І.Огієнка Світлані Карась та вчителю історії Брусилівської ЗОШ №1 Романівському Олександру, які ознайомили членів засідання з довідкою про єврейське населення в районі та розповіли про життя єврейської громади в селищі.


Голова зібрання запропонував висловитись всіх членів зібрання щодо пропозиції Бориса Пушкеля.


В результаті обговорення присутні висловили співчуття єврейському народові та підтримали встановлення пам’ятника загиблим та вшанування їх на Брусилівській землі. Також члени засідання вносили свої пропозиції щодо місця встановлення пам’ятного знаку, а також його вигляду.


Олександр Олександрович зауважив, що діяти органи влади повинні в рамках законодавства, а заступник голови селищної ради Віктор Шкуратівський запевнив присутніх, що процедура оформлення необхідних документів буде швидко запущена.Відділ організаційної роботи та контролю

апарату райдержадміністрації

 


Останнє оновлення на Четвер, 17 серпня 2017, 15:20
 
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin