Зараз на сайті:

Обережно спека, як вберегтися від спеки та уникнути наслідків її дії PDF Друк
Новини - Новини
П'ятниця, 04 серпня 2017, 07:51

Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини - почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність. За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов'язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот тощо. У тяжких випадках, у разі втрати свідомості дитиною, негайно викликайте швидку допомогу.

У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного удару. Найперше це слабість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота. В особливо тяжких випадках імовірна втрата свідомості. Якщо людина перегрілася і в неї спостерігаються перелічені вище симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову - холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити.

Щоб уникнути небажаного впливу високих температур на організм намагайтеся без особливої потреби не виходити на вулицю під час найбільшої сонячної активності: в період з 11-ї до 17-ї години дня. Якщо вийти все-таки потрібно, одягніть просторий світлий одяг із натуральних тканин, не забудьте легкий головний убір і обов'язково візьміть із собою пляшечку негазованої мінеральної води. На вулиці намагайтеся триматися в тіні. Жінкам радимо мінімізувати використання декоративної косметики. Не радять користуватися тональними засобами, які можуть призвести до перегріву шкіри обличчя.

Особливу увагу слід приділити харчуванню. Їсти слід легку їжу: овочі, фрукти, відварені рибу та птицю. Бажано повністю вилучити зі свого раціону жирні, смажені й солодкі страви. Слід багато пити, не менше 1,5-3 л рідини на день. Рекомендовані напої: вода із соком лимона, теплий зелений чай без цукру, компоти й морси. Уникайте вживання алкоголю, в тому числі й пива, а також різних солодких газованих напоїв, які не тільки не втамовують спраги, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі. Харчуватися за спекотної погоди варто менше, але частіше, не залишаючи свіжоприготовлену їжу на потім. Будьте особливо обачними з продуктами, які швидко псуються.

У приміщенні з кондиціонером уникайте переохолодження організму, не знижуйте температуру повітря нижче 22 ºС. Улітку майже всі застудні захворювання пов’язані з неправильним використанням кондиціонерів та зловживанням холодними напоями й морозивом. Якщо в приміщенні немає кондиціонера, то повітря можна трохи охолодити, використовуючи ємність із водою, яку поставити перед вентилятором. Вода під дією теплого повітря інтенсивно випаровується, охолоджуючи таким чином приміщення на 2-3 градуси.

Головним джерелом проникнення гарячого повітря до приміщення є вікна. Удень їх рекомендується зачиняти та завішувати шторами світлих відтінків, аби прямі сонячні промені й нагріте повітря не потрапляли до кімнати. Відчиняти вікна найдоцільніше рано-вранці та на ніч, коли температура повітря знижується.

Аби не навантажувати організм у спекотну погоду намагайтеся виключити силові фізичні навантаження й, за можливості, звести активність до мінімуму.

Останнє оновлення на Понеділок, 07 серпня 2017, 07:47