Зараз на сайті:

Щодо реєстрації випадків захворювання на ботулізм PDF Друк
Новини - Новини
Вівторок, 06 червня 2017, 15:15

За оперативними даними ГУ ДПСС в м.Києві зареєстровано 4 випадки захворювання на ботулізм, у тому числі один летальний випадок, пов’язані з вживанням в’яленої риби, придбаної у торгівельній мережі міста.

Відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 31.05.2017 року за № 05.1-06/1746 інформуємо, що під час проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) ТОВ «ЧУДО-ЮДО» (Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Богуна, 11) щодо випадків захворювання на ботулізм у м. Києві та м. Херсоні, фахівцями управління Держпродспоживслужби в м. Світловодську встановлено, що підприємство закуповує харчові продукти (рибу в’ялену) у виробника ФОП Меркулов А.В. (Кіровоградська область, м. Світловодськ, с. Павлівка, вул. Центральна, 34-а) та реалізує її в торгівельні мережі ТОВ «АЛЬЯНС МАРКЕТ» (м. Львів, м. Івано-Франківськ, м. Скадовськ, м. Нова Каховка, м. Херсон), ТОВ «АШАН Україна ГІПЕРМАРКЕТ» (м. Запоріжжя, м. Київ, м. Кривий Ріг), ТОВ «ГРУПА РІТЕЙЛУ УКРАЇНИ» (м. Київ), ТОВ «ЛАБР» (м. Київ) згідно декларацій виробника.

Постачальником даної продукції ТОВ «ЧУДО-ЮДО» 30.05.2017 року направлено листи у торгівельні мережі з рекомендаціями терміново призупинити реалізацію риби в’яленої до закінчення епідеміологічного розслідування, відкликати дану продукцію (виготовлену в період з 23 березня по 23 травня 2017 року) з реалізації. При цьому постачальником направлені листи і на інші торгівельні мережі, постачання до яких не було встановлено під час проведення епідеміологічного обстеження (розслідування). Серед них - ТОВ «ДЖУНА», TOB «АМІАТА», ТОВ «ТВИЧ», ТОВ «НАГВАЛЬ-ФІШ».  Наявна   документація   не   впорядкована,  встановити повний   перелік  торгівельних мереж, куди постачалась дана продукція, неможливо.

Тому Держпродспоживслужба просить громадян району тимчасово утриматись від вживання в’яленої риби, а при виникненні симптомів захворювання на ботулізм терміново звертатись в медичні заклади.

В.о.начальника управління                                                                В.В.Тарасюк

Останнє оновлення на Вівторок, 06 червня 2017, 15:17