Особливості державної реєстрації шлюбу іноземних громадян або осіб без громадянства на території України PDF Друк
Четвер, 25 травня 2017, 16:11

Для здійснення державної реєстрації шлюбу не території України, громадяни з інших держав мають підтвердити легальність свого перебування в Україні.

Відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 02.12.2016 № 3447/5 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань державної реєстрації актів цивільного стану", для здійснення державної реєстрації шлюбу в Україні, іноземці та особи без громадянства повинні пред'явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України у разі:

- відсутності у іноземця чи особи без громадянства посвідки на постійне чи тимчасове проживання;

- відсутності на останній вільній сторінці паспортного документа іноземця, документа, що посвідчує особу без громадянства, або у вкладному талоні відмітки про отримання посвідки, скріпленої печаткою;

- якщо посвідка на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства видана територіальними органами чи підрозділами Державної міграційної служби України в Автономній Республіці Крим з 20 лютого 2014 року або на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей з 01 березня 2014 року;

- пред’явлення посвідки на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства, яка підлягає обміну відповідно до Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251.

До запиту додаються копії необхідних для перевірки сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, та їх переклад.

У разі, якщо звертаються іноземці для здійснення державної реєстрації шлюбу, працівники центру відправляють документи заявника до Державної міграційної служби України для здійснення перевірки, яка зазвичай триває до 3-х робочих днів.
Крім того, якщо паспорт іноземця виданий менше ніж за півроку до дня подачі заяви на реєстрацію шлюбу, необхідно самостійно отримати довідку від Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону держави за попередні періоди. Дана довідка не вимагається в разі, якщо іноземець надає свій попередній закордонний паспорт.

Якщо заявники або один із них раніше перебували в шлюбі, також потрібні документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

У разі, якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, також додається закордонний паспорт громадянина іншої країни (з відмітками про в'їзд на територіїю України) із нотаріально завіреним перекладом або документ, що посвідчує особу без громадянства та посвідка на постійне чи тимчасове проживання в Україні (у разі наявності) . Якщо іноземець раніше перебував у шлюбі за кордоном, додається документ про його розірвання з апостилем і нотаріально завіреним перекладом.

Начальник Брусилівського

районного відділу державної

реєстрації актів цивільного стану                                               Г.М.Смиковська

Останнє оновлення на Четвер, 25 травня 2017, 16:14