День вшанування пам'яті Івана Огієнка PDF Друк
Середа, 29 березня 2017, 16:07

Упродовж 2017 року вся Україна відзначатиме 135-річчя від дня народження видатного церковного і громадського діяча – митрополита Івана Огієнка.

29 березня стане одним із визначних дат для Брусилівщини в 2017 році. На площі біля музею Івана Івановича Огієнка зібрались представники різних релігійних конфесій, керівники району, громадськість, а також високоповажні гості - Владика наш преосвященніший єпископе Паїсій Житомирський і Овруцький УПЦ Київського патріархату, представники Ради Християнських Церков м.Житомира і Житомирської області, для того, щоб вшанувати пам'ять нашого славного земляка митрополита Іларіона.

Священнослужителі провели панахиду біля пам’ятника І.Огієнка, а також відвідали обійстя нашого земляка. Гості спробували води, зі знаменитої Огієнкової кринички. Мало хто знає, що митрополит Іларіон, професор Іван Огієнко в свій час, близько 100 років тому запровадив відкриття в містечку криниць за новітньою тоді технологію, з використанням бетонних кілець. Ті криниці, які забезпечили чистою водою, в Брусилові так і називали "Огієнкові криниці". Саме ті бетонні кільця залишилися до наших днів, з яких була відновлена Огієнкова криниця, в якій можна набрати чистої води.

Високоповажні гості не могли поїхати не побувавши на екскурсії в історичному музеї Івана Івановича Огієнка.

Брусилівська благодатна земля дала Україні людину, Івана Огієнка, який все своє нелегке і непросте життя був патріотом своєї Батьківщини, свого народу.

Сучасники називали його людиною енциклопедичних знань, праці й обов’язку. Свій природжений хист ученого, педагога, державного, громадського, церковного і культурного діяча він однаковою мірою успішно застосовував як мовознавець та літературознавець, редактор та видавець, перекладач та поет, ректор та міністр, православний митрополит та історик Української церкви.

Важко сказати, в якій із названих сфер діяльності Іван Огієнко залишив найпомітніший слід. Одне беззаперечне: він чесно і сповна служив українській справі, до останніх днів свого довгого й важкого життя не полишав подвижницької діяльності на ниві відродження нації, в захисті, а згодом в утвердженні та розвитку рідної мови, культури в цілому.

Постать Івана Огієнка вже реабілітована історією. Але вона ще глибинно не пізнана і не поцінована в Україні.

Надто важливою є його духовна діяльність у сані єпископа, архієпископа, а пізніше митрополита Іларіона української автокефальної православної церкви.

Девізом життя цієї великої людини був поклик: «Встань, поневолений віками історичний народе, в єдності, любові й щирості за предковічну правду свою: розправ плечі свої, пізнай себе, візьми в праву руку меч, а одночасно в ліву — факел культури й освіти, віри у Божу Правду, — і ти переможеш».

Іван Іванович Огієнко не розділяв такі поняття як Бог і український народ, він свято вірив і любив їх.

Світлий приклад життєвого шляху Великого українця Івана Огієнка повинен стати для нас, нащадків, еталоном нашого відношення до землі, до Батьківщини та віри.

Тлінне тіло Івана Огієнка від 29 березня 1972 року перебуває на чужині. Але душа його, чиста і чесна, напевне злітає над рідною Україною, якій він залишився вірним до кінця.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Останнє оновлення на Середа, 29 березня 2017, 16:13