img

Паспорт району

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
26 грудня – День визволення Брусилова від німецько-фашистських загарбників PDF Друк
Вівторок, 27 грудня 2016, 16:18

Керівництво району та селища, керівники структурних підрозділів та організацій райдержадміністрації зібралися на мітинг біля обеліска Слави щоб у День звільнення Брусилова і району вшанувати Пам’ять воїнів, які загинули в роки війни, які померли у післявоєнний час.


З виступами до учасників зібрання звернулися голова адміністрації А.Л.Шишковський, голова районної ради Н.А.Рафальська та голова Ради Брусилівської районної організації ветеранів М.І.Гаєвський.

- Ми хочемо щиро і тепло привітати з цією датою наших дорогих ветеранів – тих, хто мужньо пройшов, через горнило фронту, хто чесно і сповна  виконав свій ратний обов’язок, вистояв і переміг.


Низький Вам уклін за мужність, патріотизм, самовідданість, терпіння – риси, які допомогли здолати ворога, забезпечити мир та спокій для наступних поколінь.


Страшний подих війни жителі Брусилова та навколишніх сіл відчули після першого бомбардування фашистами військового аеродрому, що розміщувався поблизу селища. А вже з 9 липня 1941 року почалася окупація Брусилівського району фашистськими військами. Протягом двох років п’яти місяців і 15 днів фашисти проводили грабіж та масове знищення мирних жителів: Було закатовано і розстріляно 519 чоловік, насильно вивезено до Німеччини 2359 юнаків і дівчат, які в рабських умовах змушені були працювати на каторжних роботах.

 


Як відомо у 1943 році на території нашого району велися запеклі та кровопролитні бої. Практично вся його територія стала останнім плацдармом, де було зупинено наступальний хід ворожої армії на столицю України – місто Київ.


І ось 26 грудня 1943 року з оперативного зведення інформбюро урочисто прозвучало: «За три дні наступу нашими військами визволено 150 населених пунктів, серед них місто Радомишль та 3 районних центри: Брусилів, Корнин, Попільня». Ці прості, але одночасно вагомі та жадані для наших людей слова підкреслили: «Рідний Брусилівський край – визволено, розпочалося мирне життя його жителів». Для людей, опалених війною це означало: прийшов час відродження, оновлення, повернення до життя.


28 грудня було звільнено м. Коростишів і район, 31 грудня – обласне місто Житомир. Під кінець березня 1944 року вся Житомирська область була очищена від фашистської нечисті.


Батьківщина високо оцінила вклад наших земляків у загальну перемогу над ворогом.


Майже 4 тисячі з них були нагороджені орденами і медалями. Найвищої нагороди – Героя Радянського Союзу -  був удостоєний уродженець с. Осівці, кулеметник бронетранспортера Москальчук Григорій Мартинович за подвиг у бою за місто Відень.


Разом з тим війна забрала життя сотень наших земляків, провела багатьох через гітлерівські невільницькі табори, залишила в селищі численні руїни, підірвала його економічне життя.


Кривавий слід війни залишив за собою обеліски і братські могили, де покояться тисячі синів нашого району. Вшануймо всіх, хто віддав своє життя у боротьбі із ненависним ворогом.


Вічна їм слава і шана!

 


Сектор інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 27 грудня 2016, 16:23
 
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin