Зміна прізвища та власного імені малолітній дитині PDF Друк
П'ятниця, 01 квітня 2016, 09:49

Дуже часто до нашого відділу державної реєстрації актів цивільного стану  звертаються мами , які розірвавши з чоловіком шлюб , змінили своє прізвище на дошлюбне або ж зареєструвавши зміну прізвища  виявляють бажання змінити на своє і прізвище  малолітньої дитини. А як це зробити та куди звернутися не знають .

Відповідно до статті 6 Сімейного кодексу України малолітньою вважається дитина до досягнення нею  чотирнадцяти років.

Порядок зміни прізвища дитини у разі зміни прізвища її батьків регулюється  статтею 148 Сімейного кодексу України .

Заява про зміну прізвища неповнолітній дитині подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану  за місцем проживання заявників або заявника у разі зміни прізвища обома батьками, або одним з них.

У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини , яка не досягла семи років.

У випадку , коли прізвище змінили обоє батьків , прізвище дитини , яка досягла семи років , змінюється за її згодою.

У разі , коли прізвище змінив хтось один з батьків , то прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини , яка досягла семи років.

Якщо при державній  реєстрації народження дитині було присвоєно прізвище одного з батьків і один з батьків помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, то за заявою другого з батьків , дитині , яка не досягла чотирнадцяти років  може бути змінено прізвище на другого з батьків.

У разі заперечення одним із батьків  щодо зміни прізвища дитини  спір між батьками  може вирішуватись  органом опіки та піклування. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини , а також інші обставини , які засвідчують , що зміна прізвища дитині відповідає інтересам дитини. У такому випадку до органу державної реєстрації актів цивільного стану  подається рішення суду або рішення органу опіки та піклування затверджене розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Законодавством також передбачена можливість виправлення прізвища або власного імені  дитини в актовому записі про її народження у разі якщо  при  державній  реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без  урахування  побажань  обох або  одного з батьків. Такі заяви  від батьків приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження.

А заяви  про  виправлення власного імені дитини у зв'язку з тим,  що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження  приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану до досягнення нею 14-річного віку.

Спір між  батьками  щодо  виправлення  (зміни)  прізвища  або власного імені дитини у цьому випадку вирішується органом опіки та піклування або судом.

Шановні читачі, якщо у Вас виникають подібні питання звертайтеся, будь-ласка до нашого  відділу, де Вам нададуть кваліфіковану консультацію.

Наша адреса: смт. Брусилів вул.Короленка, 17  телефон  303-69

Начальник відділу державної  реєстрації

актів цивільного стану                                                             Г.М.Смиковська

Останнє оновлення на Четвер, 07 квітня 2016, 09:55