img

Районна рада

Зараз на сайті:

На даний момент 53 гостей на сайті

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Відділ освіти райдержадміністрації PDF Друк
Райдержадміністрація - Управління та відділи
Неділя, 09 лютого 2014, 17:16

Ариштович Ольга Дмитрівна

Начальник відділу освіти Брусилівської райдержадміністрації

 

Липко Валентина Никодимівна


Головний бухгалтерКокра Аліна Віталіївна

Бухгалтер
 

 

 

(04162) 30-4-75

Новини відділу

Спортивні новини

Новини ЦДЮТ "Мрія"

 

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ОСВІТИ БРУСИЛІВЩИНИ
В ХVІІІ-ХІХ столітті початкову освіту жителі району здобували в церковнопарафіяльних школах при церкві. Школи були однокласними з двома роками навчання. Учні вивчали: закон Божий, церковний спів, церковнослов’янську мову, арифметику, рукоділля для дівчат. Так, у селищі Брусилів школу підтримувала Воскресенська православна церква (збудована в 1738 р.) та Вознесенська (1845 р.).

Після побудови в 80-х роках ХІХ століття Католицького монастиря графом Чацьким, була відкрита польська школа, де викладали сивобороді ченці-капуцини.

З появою в Брусилові євреїв (за переписом 1852 р. іудеї становили понад половину населення містечка), освітою дітей іудейського віросповідання опікувалась синагога, де цадики викладали по талмуду.
В 1803 році уряд поширив загальноімперську систему освіти для того, щоб виховати "вірнопідданих Російської імперії". Навчання велося російською мовою, вчителям платили велику зарплатню для заохочення російських вчителів до переселення в Україну.
Цікавий той факт, що на початку ХІХ століття куратором шкільної освіти в Київській губернії (куди входило наше містечко) був власник Брусилова Тадей Чацький.
В 60-х роках ХІХ століття в Брусилові хотіли відкрити вчительку семінарію, але поміщик (останній з роду Чацьких) не виділив землю під будівництво. Семінарію було відкрито в Коростишеві, згодом вона перетворилась у відоме педагогічне училище.
В той час багато мешканців Брусилівщини негативно ставилися до освіти. Це пояснювалося ментальними особливостями, а також важкими матеріальними обставинами
В 1892 р. в Брусилові відкрили нову школу з табличкою: "Брусиловское двухклассное приходское училище. Основано в 1827 г.".
Сільські хлопці, які виявили хист до навчання, здебільшого не залишилися надовго в селах Брусилівщини, а за першої ліпшої нагоди їхали до Києва. Ця тенденція добре знана істориками освіти і її можна прослідковувати на прикладі біографії І.Огієнка, нашого видатного земляка. Закінчивши школу, І.Огієнко з матусею пішки пішов до Києва складати іспит до фельдшерського училища.
На початку ХХ століття в світогляді простих людей відбувається зміна. Прагнення "зробити дитину людиною", допомогти їй "вибитись в люди" стало феноменом цього часу. 
Відкривати школи допомагали сільські земства.
На початку ХХ століття відкривалися вищі початкові школи з шестирічним курсом навчання, в яких викладалась навіть бухгалтерія. Проіснували школи недовго, в 1917 р. вибухнула революція. 
Активну просвітницьку роботу в Брусилові у цей час проводив викладач Київського університету І.Огієнко. Він читав лекції місцевим вчителям, збирав літературу та прилади для школи.
Після революції 1917-1918 рр. відкрилися школи у більшості сіл району, де навчалися діти із навколишніх сіл. Під школи в цей час виділялися колишні панські будівлі.
2 жовтня 1920 у Брусилові відкрито соціально-економічну школу. Брусилівська школа в 1934 р. отримала статус середньої з присвоєнням ім’я С.М.Кірова. У 1939 р. з’явилась нова, більш прогресивна середня школа в районі Махнівки, яка проіснувала до 1983 р.
На Брусилівщини у 30-ті роки також діяли робітфаки, які навчали молодь і зрілих людей різним професіям.
В роки війни 1941-1945 рр. освітній процес припинився, вчителі пішли на фронт. 
Навчання в школах розпочалося відразу після звільнення сіл Брусилівського району від німецьких військ (з 1944 року). У 1944 році за парти сіли всі учні, серед яких багато старших (переростків), велика кількість сиріт. Класи були дуже великі, як для сільської школи - 40 учнів в класі. Навчання проводилося у дві зміни.
В 50-80-ті роки в Брусилові діяло 2 школи: "восьмирічка" на Махнівці і "десятирічка" в Старомісті. 
Значний стрибок у розвитку освіти Брусилівщини відбувся після відродження району в 1990 році, коли почалося масове переселення людей з постраждалих територій внаслідок аварії на ЧАЕС. За період з 1990 по 1999 роки по Чорнобильській програмі в районі відкрили двері 8 шкіл-новобудов: Лазарівська школа-сад І-ІІ ст. (1993р.), Приворотська школа І-ІІІ ст. (1994р.), Пилипонська школа-сад І ст. (1995р.), Биківська школа І-ІІІ ст. (1995р.), Брусилівська школа І-ІІІ ст. №2 (1995р.), Морозівська школа І-ІІІ ст. (1997р.), Осівецька школа-сад І-ІІ ст. (1998р.), Хомутецька школа І-ІІІ ст. (1999р.) та 3 дошкільні навчальні заклади: Приворотський, Биківській та Покришівський.
У 1998 році учні Долинівської школи почали навчатися в новому ошатному приміщенні.
На протязі 20-и останніх років відбулися якісні зміни в мережі закладів. Реорганізовано Озерську 8-річну школу в Биківську середню; Лазарівська початкову – в Лазарівську школу-сад І-ІІ ст., а в згодом в Лазарівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ»; Осівецьку 8-річну – в Осівецьку школу-сад І-ІІ ст, а нині – Осівецькій НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ»; Хомутецьку 8-річну – в Хомутецьку ЗОШ І-ІІІ ст.; Брусилівську ЗОШ І-ІІІ ст.№2 – в Брусилівську гімназію.
Внаслідок зменшення кількості дітей і рішення сільських громад було реорганізовано Йосипівську 8-річну школу в початкову, Містечківську 8-річну – в початкову, а згодом – закрито. Закрито Болячівську початкову школу, Романівську ЗОШ І-ІІ ступенів та Соболівську початкову школу.

«Нині в районі функціонує:

Гімназія – 1;

НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ліцей» - 1;

НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» - 2;

ЗОШ І-ІІІ ст. – 10;

ЗОШ І-ІІ ст. – 2;

ЗОШ І ст. – 3;

ДНЗ – 18;

ДЮСШ – 1;

ЦДЮТ «Мрія» - 1

 І.На виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» у вересні 2012 року громадськими комісіями, до складу яких входять працівники загальноосвітніх закладів, члени органів місцевого самоврядування, проведено огляди умов утримання дітей соціально-незахищених категорій.
ІІ.На виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» та з метою виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми відділ освіти Брусилівської райдержадміністрації повідомляє, що за ІІІ квартал 2012 року фактів жорстокого поводження з дітьми в районі не зареєстровано.
ІІІ.Станом на 01 вересня 2012 року в районі функціонує 17 дошкільних навчальних закладів. В них виховується і навчається 440 дітей, що становить 62% від загальної кількості дошкільнят району віком від 2 до 6 років. Охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей 5-річного віку становить 100%.

Останнє оновлення на П'ятниця, 09 червня 2017, 14:53
 
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin