img

Паспорт району

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 13.05.2017 № 113 PDF Друк
Середа, 14 червня 2017, 10:10

Україна

БРУСИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


13.05.2017                                                                                                                                    № 113


Про заходи щодо легалізації

трудових  відносин, забезпечення

мінімальних гарантій з оплати праці,

підвищення рівня заробітної плати


Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати, підвищення рівня оплати праці в районі.


Ведеться постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарської діяльності законодавства про працю, у тому числі в частині легалізації робочих місць, мінімальних гарантій з оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. Спільно з Брусилівським відділенням Житомирської державної податкової інспекції, Брусилівським районним центром зайнятості, Коростишівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проводяться рейди – обстеження суб’єктів господарювання з метою виявлення найманих працівників, трудові угоди з якими не укладено.


В 2017 році проведено 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. У січні-квітні 2017 року проведено 5 рейдів та 21 обстеження, під час яких виявлено 24 працівника без оформлення трудових відносин. На даний час приватні підприємці та підприємства, в яких виявлено порушення, уклали 33 трудових договори з працівниками.


Протягом І кварталу 2017 року проведено 1 засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.


Постійно ведеться моніторинг за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Згідно оперативних даних в районі заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.05.2017 року відсутня.


Проблемним залишається питання щодо підвищення рівня оплати праці працівників в районі. За останніми статистичними даними за 2016 рік середньомісячна заробітна плата по району становила 3200,00 грн.


Серед причин, які негативно впливають на рівень оплати праці, є застосування режимів неповної зайнятості працівників, скорочення чисельності працюючих у виробничому секторі економіки, нелегальна виплата заробітної плати.


З метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, відповідно до статей 6, 16, 24, 28 Закону України „Про місцеві державні адміністрації",  на виконання  протоколу засідання  Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати  від 10 січня 2017 року та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01.02.2017 № 29 „Про заходи щодо  легалізації трудових  відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати”:


1.Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, рекомендувати Брусилівській селищній та Ставищенській сільській радам:


1) Забезпечити функціонування телефонних «гарячих ліній» з питань дотримання законодавства  про працю (оплати праці «у  конвертах», невиплати заробітної плати, виплати її у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників).


2) Забезпечити співпрацю з питання легалізації виплати заробітної плати та виявлення осіб без належного оформлення трудових відносин. Проводити постійну індивідуальну роз'яснювальну роботу з платниками податків, де заробітна плата становить нижче або дорівнює мінімальній, встановленої на державному рівні. Вживати заходів щодо виявлення, упередження та руйнування схем ухилення від сплати податків та обов'язкових внесків.


3) Забезпечити ефективну діяльність районної робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення  із залученням контролюючих та правоохоронних органів, громадських організацій.


4) Узяти під особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, звернувши особливу увагу на недопущення зрівняння зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час, своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.


5) Проаналізувати показники  рівня та темпів  зростання  заробітної плати по суб'єктах господарювання, які звітують до статистичних органів, виконання колективно-договірних зобов’язань роботодавців у сфері оплати праці та зайнятості. Активізувати роботу з питань підвищення заробітної плати,  створення нових робочих місць з рівнем заробітної плати не нижче середньої по відповідній галузі в державі.


6) Здійснювати постійний контроль за погашенням заборгованості із виплати заробітної плати у т.ч. по колу підприємств-банкрутів.


7)Здійснювати роз’яснювальну роботу з питань дотримання законодавства про працю, висвітлювати у засобах масової інформації досвід роботи кращих роботодавців.


8) Вжити заходів щодо підвищення рівня заробітної плати працівникам, посилити контроль за дотриманням мінімальних гарантій з оплати праці на підприємствах усіх форм власності.


9) Здійснювати на підставі даних  Брусилівського  відділення  Житомирської державної  податкової інспекції  щоквартальний моніторинг рівня заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій з оплати праці у розрізі підприємств усіх  форм власності,  який  доводити  для  вжиття відповідних заходів реагування до  райдержадміністрації  і виконкомів рад.


10) Організувати постійну роз’яснювальну роботу серед керівників і фахівців суб'єктів господарювання, населення району щодо дотримання законодавства з праці.


2. Рекомендувати Брусилівському відділенню Житомирської державної податкової інспекції:


1) Продовжити співпрацю з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питання легалізації виплати заробітної плати та виявлення осіб без належного оформлення трудових відносин.


2) Проводити постійну індивідуальну роз'яснювальну роботу з платниками податків, де заробітна плата становить нижче або дорівнює мінімальній, встановленої на державному рівні.


3) Надавати управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щокварталу до 20 числа другого місяця після закінчення кварталу інформацію в розрізі сіл району щодо роботодавців, які виплачують заробітну плату нижчу або на рівні мінімальної та кількості працівників, які отримують таку заробітну плату.


3. Рекомендувати Брусилівській селищній раді з метою реалізації статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у частині здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням  законодавства про працю і зайнятість населення на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, у порядку, встановленому законодавством, створити відповідні структурні підрозділи або передбачити здійснення відповідних функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів.


4. Рекомендувати координаційній раді профспілок Брусилівського району  посилити вплив і контроль за станом дотримання законодавства з праці на  підприємствах району.


5. Рекомендувати Брусилівській селищній та Ставищенській сільській радам, Брусилівському відділенню Житомирської державної податкової інспекції, координаційній раді профспілок Брусилівського району про виконання розпорядження інформувати управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.


6. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, подавати райдержадміністрації узагальнену інформацію про виконання розпорядження з проектом відповіді на департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.


7. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови райдержадміністрації від 18.06.2010 № 193 "Про активізацію роботи з детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення”,    від 20.04.2012 № 139 „Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та рівень оплати праці в районі”, від 21.03.2016 року № 72 „Про заходи щодо підвищення рівня номінальної та реальної заробітної плати”.


8. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Перший заступник голови

райдержадміністрації           /підпис існує/                                   О.О. НенюкОстаннє оновлення на Середа, 14 червня 2017, 10:14
 
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin