Якщо Ви їдете працювати за кордон: PDF Друк
П'ятниця, 22 березня 2019, 10:42

Картинки по запросу поїздка за кордон• Перевірте, чи має суб’єкт підприємницької діяльності ліцензію на такий вид діяльності як «посередництво в працевлаштуванні за кордоном», видану Міністерством соціальної політики України, копію дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування, або копію ліцензії на провадження посередницької діяльності у працевлаштуванні громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування посереднику.

• Перевірити достовірність ліцензії можливо, звернувшись до Міністерства соціальної політики України за тел. (044) 287-38-65, департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за тел. (0412) 47-47-01 або на сайті: «Міністерство соціальної плітики України» у розділі «Сфера зайнятості» - «Трудова міграція» - «Перелік суб’єктів, які мають ліцензії з посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

• У приміщенні ліцензіата на доступному для відвідувачів місці повинна бути наступна інформація:

- відомості про повне найменування ліцензіата, його місцезнаходження або місце проживання фізичної особи — підприємця, номери телефонів, прізвище, ім’я та по батькові керівника та/або власника;
- копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців;

- копія ліцензії на провадження діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном у разі її видачі на паперовому носії або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців із зазначенням дати видачі ліцензії та органу, що її видав;

- перелік держав, до яких згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат має право працевлаштовувати клієнтів;

- засвідчена ліцензіатом письмова загальна інформація про характер майбутньої роботи, умови праці та проживання в державі працевлаштування;

- контактний номер телефону структурного підрозділу органу ліцензування, до компетенції якого належать повноваження у сфері ліцензування;

- Закони України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», витяг із Закону України «Про захист прав споживачів» у частині
надання послуг, Ліцензійні умови;

- Книга відгуків та пропозицій.

• Поцікавтеся, чи є у СПД позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

• Ліцензіат має надати проект трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем, завірений роботодавцем.

• Згідно законодавства України, ліцензіат, який пропонує посередництво в працевлаштуванні за кордоном, не має права брати передоплату у будь-якій формі за надання послуг до укладання трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем та підписання акта наданих послуг.

• У разі, якщо Ви вирішили скористатися послугами фірми посередника, необхідно обов'язково оформити свої відносини у формі письмового договору на надання посередником послуг у працевлаштуванні за кордоном:

- номер, дата, місце укладання договору;
- назва та адреса посередника, номер видачі ліцензії на посередництво в працевлаштуванні на роботу за кордон;
- дані про клієнта (прізвище, ім'я та по батькові, адреса проживання тощо);
-визначення предмету договору: які послуги пропонуються при працевлаштуванні на роботу за кордон;
- місце підписання трудового договору (контракту) з роботодавцем;
- права, обов'язки і відповідальність сторін;
- умови зміни, розриву та анулювання договору;
- порядок вирішення спірних питань;
- визначення форс-мажорних обставин і дії сторін при їх появі;
- перелік додаткових платних послуг;
- строк дії договору;
- реквізити сторін договору;

• У трудовому договорі (контракті) повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи: тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, страхування (в тому числі від нещасного випадку, хвороби, медичне).

• Уникайте використання в контракті фраз типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця». Цей договір складається у двох примірниках: один віддається клієнту, а другий залишається у посередника.

• Підписання трудового договору (контракту) є обов'язковою умовою.Трудовий договір (контракт) повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою у 2 примірниках.

• Погоджуйтесь на сприянні у працевлаштуванні лише на умові оформлення спеціальної робочої візи. Пам'ятайте, службова, туристична та гостьова візи не дають права на легальну роботу за кордоном.

• Необхідно отримати від посередника документи про кошти, сплачені йому за надані послуги.

• Пам'ятайте, наявність копії закордонного паспорту чи копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера значно полегшить процедуру відновлення документів у разі необхідності.

Зателефонуйте до посольства тієї країни, в яку плануєте їхати працювати, та уточніть, чи відкривається на даний момент робочі візи для громадян України за даною спеціальністю; а також які документи треба надати для відкриття робочої візи, і скільки вона коштуватиме.