Субсидії у грошовій формі PDF Друк
Четвер, 07 лютого 2019, 09:14

Кабінет міністрів України 27 грудня схвалив поетапний старт субсидій у грошовій формі з 1 січня 2019 року, а також визначив уповноважений банк АТ «Ощадбанк» для реалізації цього механізму.

Перший етап монетизації субсидій розпочався з 1 січня 2019 року і субсидії у грошовій формі отримуватимуть ті домогосподарства, які звернуться за допомогою вперше, відповідно до постанови КМУ від 27.12.2018 №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі».

За новими правилами, субсидія надходитиме на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанку для виплати житлових субсидій в розрізі кожного одержувача (інформація про перераховану субсидію відображатиметься Ощадбанком в облікових записах одержувачів житлової субсидії).

Ощадбанк щомісяця до 18 числа перераховуватиме за субсидіанта отримані кошти на рахунки виконавців комунальних послуг. При цьому встановлено таку послідовність перерахування коштів за послуги (витрати): постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами. Протягом доби після перерахування коштів виконавцям комунальних послуг Ощадбанк надсилатиме субсидіанту смс-повідомлення, в якому зазначатиметься залишок платежу за кожним видом послуг.

Звертаємо увагу, що одержувачам субсидії у грошовій формі уже не потрібно буде щомісяця сплачувати обов'язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Такі субсидіанти будуть зобов'язані доплатити лише решту рахунка, що залишиться після перерахування субсидії Ощадбанком. Також новим Порядком  передбачається у заявника обов'язкова наявність особистого мобільного телефону та унікального номеру мобільного телефону (неможливий повтор одного і того самого номера по різних справах).

Ще однією новацією монетизації субсидій є те, що за підсумками опалювального сезону суми невикористаної субсидії, відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії станом на 1 червня, перераховуватимуться на поточні рахунки субсидіантів, що відкриваються Ощадбанком на підставі договору, укладеного з Мінсоцполітики.