Що змінилося у порядку нарахування субсидій PDF Друк
Четвер, 07 вересня 2017, 15:16

1Уряд України своїм рішенням удосконалив процес надання житлових субсидій населенню і зменшив період, за який враховуються доходи домогосподарств,  з чотирьох до двох останніх кварталів.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів №609.

Відтак на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

Відтепер також  є можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна, врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію.

Також встановлено, що субсидія не призначатиметься лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, переглянуто соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб, врегульовано питання проведення розрахунку невикористаних сум субсидій об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельними кооперативами.

З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

• на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
  • на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
  • на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.