img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Як оформити житлову субсидію
Про особливості надання пільги та житлових на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2020 році PDF Друк
П'ятниця, 21 лютого 2020, 09:52

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій» та від 15.05.2019 № 555 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки» (зі змінами) для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в 2020 році встановлені такі показники вартості:


-    твердого палива - 2 746,74 гривень за тонну;

-    скрапленого газу - 274,67 гривень за один баллон.


Норми твердого палива та скрапленого газу для нарахування пільг і субсидій на календарний 2020 рік залишилися без змін і становлять на домогосподарство:


- для нарахування пільг готівкою - 1 тонна твердого палива та балон скрапленого газу;

- для нарахування субсидії на тверде  паливо та скраплений газ – 2 тонни твердого палива та 2 балони скрапленого газу на домогосподарство, в якому зареєстровано 1-2 осіб; 3 балони - на домогосподарство з 3-4 зареєстрованих осіб; 4 балони на домогосподарство, в якому зареєстровано 5 і більше осіб.


Особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (зі змінами) .


На домогосподарство, в залежності від розміру пільги, якою воно користується, розмір пільги готівкою на тверде паливо та скраплений газ  у 2020 році становитиме: 100% пільга - 3021,41  грн.; 75% - 2266,06 грн.; 50% - 1510,71 грн.


Розмір субсидії на тверде паливо та скраплений газ визначається за розрахунком, у залежності від доходів всіх зареєстрованих і проживаючих  у домогосподарстві осіб та норм, зазначених вище. Відповідно, кожне домогосподарство отримає свій розмір субсидії.


До уваги громадян району, яким необхідно зробити вибір між субсидією чи пільгами на тверде паливо та скраплений газ, оскільки  згідно чинного законодавства у разі призначення субсидії пільги з  оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому   приміщенні   (будинку), у  період її отримання не призначається. Тобто, у разі призначення субсидії громадянам із числа пільговиків в 2020 році, зазначені особи не матимуть права на отримання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу впродовж всього 2020 року.

Управління праці та соціального захисту населення

Брусилівської райдержадмінстрації

 
З жовтня 2019 року – новий механізм фінансування житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг PDF Друк
Четвер, 24 жовтня 2019, 10:20

Житлова субсидія – єдина безповоротна адресна державна соціальна допомога домогосподарствам, які не можуть самотужки сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Наразі в області таку державну допомогу отримує 107 тис. сімей.

За повідомленням департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА, з 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм фінансування житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.


Новий порядок виплати субсидій спрямований полегшити життя людей на місцях. Тепер одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: в один із уповноважених банків чи виплатні об’єкти «Укрпошти» (каси у відділеннях чи доставка поштарем додому).

Раніше «Ощадбанк» був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії. Тепер одержувач грошової допомоги може обрати інший банк (для зміни банку потрібно подати відповідну заяву до органу соціального захисту).


Заява на призначення субсидії: хто її має подавати?

Заява та декларація на призначення субсидії подається уповноваженою на це особою сім’ї (домогосподарства), яка звертається за призначенням субсидії вперше.

Отримувачам, яким у травні субсидію було призначено на новий період – 2019-2020рр – на цей опалювальний сезон її розмір розрахують автоматично, до уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року. Для тих, хто вийшов на пенсію в 2019 році – замість доходів за два квартали можна врахувати пенсію за серпень.

Детальніше...
 
Уряд спростив умови призначення житлових субсидій окремим категоріям населення PDF Друк
Понеділок, 21 жовтня 2019, 09:48

У неділю, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України ухвалив внесену Міністерством соціальної політики постанову щодо спрощення умов призначення житлових субсидій окремим категоріям населення.

Про це на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook повідомила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.


Таким чином, напередодні нового опалювального сезону ми полегшуємо умови отримання субсидій тим категоріям населення, які раніше мали з цим проблеми”, – заявила Юлія Соколовська.


Постанова стосується:

  • дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ),
  • військовослужбовців,
  • громадян старших 60 років, що перебувають у шлюбі та мешкають у сільській місцевості.


Які зміни були внесені:

  • надано право комісіям органів місцевого самоврядування призначати житлову субсидію дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) на понаднормову площу житла;
  • до доходу ДБСТ не буде враховуватися матеріальна допомога та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби;
  • у сільській місцевості під час призначення житлової субсидії не будуть враховуватися доходи одного з подружжя пенсійного віку, який зареєстрований за іншою адресою (це дозволить їм отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг);
  • субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного соціального внеску;
  • наявність причепа, з дати випуску якого минуло менше 5 років, більше не буде причиною відмови у субсидії.

Детальніше...
 
З 1 жовтня 2019 року розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг PDF Друк
Середа, 18 вересня 2019, 14:06

Картинки по запросу монетизація пільгПостановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який на цей рік становить 2690,00 грн.

Незалежно від доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб.


Розрахунки сум пільг будуть проводити структурні підрозділи з питаньсоціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Детальніше...
 
До уваги субсидіантів. PDF Друк
Вівторок, 28 травня 2019, 10:30

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» внесено зміни до ПКМУ від 21.10.1995 № 848.


Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї, також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.


Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.


Усім іншим діючим субсидіантам, які не матимуть простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління праці та соціального захисту населення та їм буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 11