img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Протокол № 2 засідання Громадської ради при Брусилівській районній державній адміністрації PDF Друк
Вівторок, 06 березня 2018, 10:32

05 березня 2018 року                                                                    смт.Брусилів


Присутні: члени Громадської ради(8 чол. з 9): Дорощук О.П., Кузьменко В.Й., Вареник С.О., Тарасюк С.Р., Гаєвський М.І., Липко В.Н., Вернидуб О.В., Прохоренко С.К.

Запрошені: Ненюк О.О. – перший заступник голови райдержадміністрації; Павлюк Л.В. – керівник апарату райдержадміністрації; Шкуратівський В.В. – заступник голови селищної ради; Рафальська Н.А. – голова районної ради; Ненюк О.В. – головний спеціаліст відділу освіти, культури, охорони здоров'я, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації.


Порядок денний

  1. Про хід підготовки та проведення освітньої реформи в районі.
  2. Про хід підготовки та проведення медичної реформи в районі.
  3. Інше.

 

Виступили: Кузьменко В.Й., який представив присутніх членів громадської ради та запрошених, а також оголосив порядок денний засідання.

(Члени ради одноголосно затвердили порядок денний засідання).

1. Про хід підготовки та проведення освітньої реформи в районі.


Виступили: Кузьменко В.Й., який повідомив присутнім, що згідно нового закону з 1 вересня 2018 року запроваджується 12-річне навчання, а для отримання освіти рівня бакалавр – 3 роки.


Виступили: Ненюк О.О., який навів статистичні дані, що більшість школярів після 9-го класу продовжують навчання в профтехучилищах.  В Брусилівському районі не поодинокі випадки, де в школах відсутні 10-ті та 11-ті класи.


Виступили: Кузьменко В.Й., який зачитав про нову українську школу та про наглядові ради школи.


Виступили: Шкуратівський В.В., який повідомив що на сесії селищної ради, найближчим часом, буде затверджено положення про наглядові ради (призначення керівника, бюджету, інновації в навчанні). ГО, батьки, представники районної ради, адміністрації можуть подати заявки в наглядові ради. Оголошення буде розміщено в районній газеті. Склад наглядової ради затверджується сесією селищної ради по кожному навчальному закладу.


Виступили: Шкуратівський В.В., який розповів, що у всіх школах має бути мережа початкової освіти, а з мережею старшої ланки необхідно працювати.


Виступили: Кузьменко В.Й., який закликав створити в районі мережу профільної середньої школи.


Виступили: Шкуратівський В.В., який зауважив, що в районі є конкуренти – м.Радомишль та м.Коростишів. Для організації професійного закладу він має отримати ліцензію, мати викладацький склад, матеріально-технічну базу.


Виступили: Прохоренко С.К. , яка розповіла, що батьки намагаються відправити дітей після 9-го класу, так як хвилюються за здачу ЗНО; діти, які завершують ВНЗ не мають роботи в районі; нам необхідно врахувати професії, які необхідні району для подальшої реалізації; необхідно робити все для того, щоб діти залишались в районі працювати та реалізовувати себе.


Виступили: Шкуратівський В.В., який повідомив, що професійно технічний заклад можливо організувати на базі закладу «Україна».


Виступили: Павлюк Л.В., яка розповіла що батьки хочуть більш якісної освіти для своїх дітей, через те вивозять їх до інших міст навіть з першого класу.


Виступили: Ненюк О.О., який розповів, що за сучасними нормами, вчителі, які планують працювати з молодшими школярами мають пройти он-лайн навчання та отримати сертифікат.


Виступили: Кузьменко В.Й., який запропонував перспективу розвитку шкіл розглядати на зборах шкіл за участі громадськості та влади; зауважив, що необхідно організовувати роботу кожної ланки; організацію інтерактивного навчання з використанням інтерактивних дощок з підключенням до Інтернет мережі; необхідно проводити перемовини з провайдерами, для підключення Інтернету до найвіддаленіших сіл. Зауважив членам громадської ради, до залучення в створенні наглядових рад в районі.

 

Виступили: Ненюк О.В., яка розповіла, що необхідно створювати окремо початкову ланку, середню ланку та старшу ланку.


Вирішили одноголосно РЕКОМЕНДУВАТИ:

Першому заступнику голови Брусилівської райдержадміністрації Ненюку О.О. та Брусилівському селищному голові Габенцю В.В.:

1. Провести розширені педагогічні ради шкіл щодо реалізації основних положень Закону України «Про освіту» із залученням громадськості.

2. Проаналізувати використання інтерактивних дощок в школах району та підключення до них мережі Інтернет.

3. Визначитись з профорієнтацією ЗОШ І-ІІІ ступенів.

4. При формуванні наглядових рад врахувати пропозиції громадських організацій.


2. Про хід підготовки та проведення медичної реформи в районі.

Виступили: Шкуратівський В.В., який повідав, що планується створення госпітальних округів (прототипи районів), за якими наш район входить до м.Житомир. До госпітальних округів входять головний лікар району, голова районної ради, голова ОТГ. Планується перерахування коштів до закладу залежно від кількості населення (близько 370 грн./людина). Сімейний лікар може заключити договори на обслуговування не менше як 2 тис.осіб.


Виступили: Тарасюк С.Р., який підняв тему самогоноваріння та наркотичних засобів. Відповідні служби знають ситуацію в районі, але мір не приймають.


Виступили: Шкуратівський В.В., який запевнив що є проблеми роботи правоохоронних органів.


Виступили: Тарасюк С.Р., який зазначив, що боротьбу потрібно вести спільними зусиллями. Молодь, яка б могла стати цвітом нації та реалізовуватись, гине у наркотиках.


Виступили: Шкуратівський В.В., який повідав, що громада не має жодних ключів впливу на правоохоронні органи.


Виступили: Вернидуб О.В., який розповів, що більшість молоді представлена сама собі, так як в районі мало секцій.


Виступили: Прохоренко С.К., яка висловилась, що поліція не контролює продажу неповнолітнім алкоголю і тютюну.

 


Вирішили одноголосно РЕКОМЕНДУВАТИ:

Першому заступнику голови Брусилівської райдержадміністрації         Ненюку О.О. та Брусилівському селищному голові Габенцю В.В.:

1. Проводити широку роз’яснювальну роботу серед жителів району щодо укладання декларацій з сімейними лікарями.

2. Запропонувати населенню району раціональну мережу закладів охорони здоров'я.

3. Створити нові структури медичного обслуговування з метою збереження медичних фахівців.

 


Голова громадської ради при

Брусилівській районній державній

адміністрації                                                                              В.Й.Кузьменко