Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції PDF Друк
Понеділок, 19 березня 2018, 12:37

Учасники антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) мають змогу у 2018 році за рахунок бюджетних коштів пройти професійно-технічне навчання не тільки на курсах водіїв транспортних засобів,  а  і  на курсах поглибленого вивчення іноземних мов, зварювальників, токарів, слюсарів, масажистів, перукарів, кухарів, бухгалтерів, операторів комп’ютерного набору,   інших  професій  і  спеціальностей  з  терміном навчання до  12 місяців на базі професійно технічних закладів області.

Учасники АТО можуть також пройти навчання або підвищення кваліфікації у навчальних закладах післядипломної освіти  на рівні спеціаліста або молодшого спеціаліста з тривалістю навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації до 500 годин.

До заяви додаються:

копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Під час подання копії посвідчення, учасники антитерористичної операції пред’являють оригінал такого посвідчення.

Також учасники АТО забезпечуються безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1) учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

2) інваліди війни – позачергово щороку строком на 18-21 день.

Для одержання путівки інваліди війни та учасники бойових дій з числа учасників АТО повинні перебувати на обліку в управлінні праці та  соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

• заяву,
  • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о,
  • копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни,
  • документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Тому просимо учасників бойових дій АТО та інвалідів війни з числа постраждалих учасників АТО звертатись до управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Лермонтова ,9. Довідки за телефоном : тел.30800

УПСЗН Брусилівської РДА