ЗВЕРНЕННЯ військового комісара Житомирського об’єднаного міського військового комісаріату до офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри і перебувають на обліку в Житомирському ОМВК. PDF Друк
Вівторок, 18 вересня 2018, 09:20

На данном изображении может находиться: 11 человек"Звертаюся до офіцерів запасу, які не проходили військової служби, що настав час виконати дану Вами військову присягу на вірність Українському народові і стати на захист територіальної цілісності та недоторканості держави. Прошу прибути до Житомирського військового комісаріату і уточнити свої облікові дані".

Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду. Офіцери за призовом в обов'язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку в навчальних закладах Збройних Сил України та після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових частин, які не беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Ці офіцери не залучатимуться до сил спеціальних операцій без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

Військова служба за призовом офіцерів запасу є обов'язковою. Законодавець передбачив урахування декількох цензів: вікового, медичного тощо. Зокрема на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра), яким присвоєне первинне офіцерське звання і які за результатами медичного огляду придатні до військової служби за станом здоров'я. Тим офіцерам запасу, які у будь-який спосіб намагатимуться уникнути призову не маючи на те законних підстав загрожує притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом. Хочу зауважити, що призов здійснюватиметься на рівних засадах, як для чоловіків, так і для жінок.

Це не контрактна служба, тобто контракт не підписується. Відповідно до чинного законодавства строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців. При цьому слід розуміти, що початком військової служби за призовом вважається день зарахування до курсів перепідготовки при ВВНЗ, а закінченням - день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Тим офіцерам запасу, які з причин передбачених статтею 17 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" не можуть проходити службу, рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату буде надаватися відстрочка, яка може бути - у зв'язку із сімейними обставинами. Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Звертаємо Вашу увагу, що недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, дає підстави для притягнення винних посадових осіб роботодавця до адміністративної відповідальності. Так, розмір штрафу становить від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 7 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Юридичній особі загрожують фінансові санкції у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП).
Не останнє місце у службі офіцера за призовом займатиме той факт, що відповідно до чинного законодавства офіцери-призовники виконують обов'язки і користуються правами, пільгами та видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом.
Шановні товариші офіцери, закликаю бути вірним військовій присязі і виконати свій обов'язок перед Батьківщиною, шляхом проходження військової служби та здійснення свого посильного внеску в обороноздатність держави.