За два місяці у Житомирській області планують призвати на військову службу близько 600 осіб PDF Друк
Вівторок, 06 березня 2018, 10:00

З 1 березня 2018 року на Житомирщині розпочався весняний призов громадян на строкову військову службу. У квітні-травні планується призвати близько 600 осіб.

Про це повідомив заступник голови ОДА Ярослав Лагута 5 березня під час брифінгу з питань призову.

«Указом Президента України дано старт весняної призовної кампанії 2018 року з 1 березня. Підлягає виклику у військові комісаріати області 19 тисяч 354 особи. Планується загалом призвати близько 600 осіб. Призову у військові частини підлягають ті юнаки, які досягли 20 років і мають не більше 27 років. І що головне – строковиків не направляють у зону АТО», – зазначив Ярослав Лагута.

За словами заступника Житомирського обласного військового комісара Олександра Реця, Державна прикордонна служба знову набирає строковиків, тому у цьому році кілька десятків юнаків потраплять саме до прикордонників. Більша частина піде у ЗСУ, Національну гвардію і Державну спеціальну службу транспорту.

«Призов буде здійснюватися через призовні комісії. Спочатку юнаки направляються до навчальних центрів для первинного навчання, після чого будуть направлені до військових частин. Вони набудуть військово-облікових спеціальностей. Термін проходження служби – 1,5 роки, для тих, хто має вищу освіту – 1 рік», – розповів Олександр Рець.

При призові юнаки отримують грошову допомогу у розмірі 3,5 тис. грн. Вони перебувають на повному державному утриманні, а також щомісяця для додаткових потреб юнаки отримуватимуть 154-245 грн. При звільненні у запах їм виплачується вихідна допомога у розмірі від 1332 грн до 5960 грн залежно від посади. Під час проходження служби військові-стороковики також можуть отримати відпустку до 10 днів. У разі призову за юнаками зберігаються місце навчання та місце роботи.

Житомир.info