Рятувальники закликають жителів Житомирщини дотримуватися протипожежних заходів під час жнив PDF Друк
Четвер, 25 липня 2019, 15:04

Протягом тижня на Житомирщині почастішали випадки загоряння зернових та зернозбиральної техніки.

Відтак, 19 липня вогонь знищив 4 га пшениці у Малинському районі, 21 липня – 3,5 га пшениці у Ружинському районі. Крім того, 23 липня згорів комбайн у м.Новоград-Волинський, а вчора, 24 липня, вогонь знищив комбайн у Ємільчиному.

Рятувальники закликають агропідприємства дотримуватися протипожежних заходів в місцях збирання, переробки та зберігання зернових.

У період збирання врожаю категорично забороняється:

– палити біля хлібних масивів;

– розкладати багаття на полях та поблизу них;

– спалювати стерню, післяжнивні залишки;

– полювати неподалік ланів;

– допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

– дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

– зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;

– обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах.

Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!