Брусилівський район: групова загибель на пожежі спонукає рятувальників посилювати протипожежний контроль PDF Друк
Середа, 23 січня 2019, 12:37

Упродовж січня 2019 року на пожежах в області вже загинуло 8 осіб. Нещодавно у смт  Брусилів на пожежі у власній оселі загинуло одразу двоє людей: 93-річна власниця із 67-річним сином. Аби запобігти подібним трагедіям рятувальники Брусилівського райсектору посилюють протипожежний контроль на території району. Так 22 січня спільно з працівниками соціальної служби селищної ради вони провели у Брусилові комплексно пожежно-профілактичне відпрацювання.

Почався захід зі спільної наради в Брусилівській селищній раді, щодо роз’яснення населенню основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в житловому секторі. Також озвучено завдання  селищної ради щодо усунення причин, що сприяють виникненню пожеж та створення умов для оперативного гасіння пожеж і мінімізації збитків від їх наслідків.

Під час безпосереднього відпрацювання фахівці ДСНС з дозволу господарів осель оглядали стан печей, електро- та газових приладів, надавали поради по безпечному їх використанню. Батькам наголошували на необхідності навчати дітей правилам безпеки, а також в жодному разі не залишати їх без нагляду вдома. Обстежувались помешкання багатодітних сімей та осіб категорії ризику.

Рейдарі провели інструктажі з питань дотримання населенням правил пожежної безпеки у побуті та розповсюдили інформаційні листівки. Особливу увагу фахівці ДСНС зосередили на проблематиці паління в ліжку, адже за попередньою інформацією, саме ця пагубна звичка стала причиною останньої групової загибелі на пожежі в Брусилові.

У кожній другій оселі фахівці виявляли різні недоліки. У когось впритул до печі стоїть ліжко, а хтось сушить одяг на печі... Подібні порушення правил пожежної безпеки можуть закінчитися не лише загорянням, а й загибеллю людей. Тому кожному, до кого завітали рятувальники, наголошувалось на тому, що власною безпекою нехтувати не варто. Усувати ж недоліки необхідно якомога швидше, адже відповідальність рятує життя!!!