Зараз на сайті:

Вибухонебезпечні предмети PDF Друк
ДСНС ІНФОРМУЄ - Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Четвер, 23 лютого 2017, 15:22

Зустрічаються випадки виявлення громадянами підозрілих предметів, які можуть виявитися вибуховими пристроями. Подібні предмети виявляють у транспорті,  біля дверей будинків, магазинів, в установах та місцях скупчення людей.

Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку. На жаль, дуже багато громадян поверхнево сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочинів відносно них, їх родичів чи знайомих.

Більшість випадків трагедій можна було попередити за умови дотримання громадянами у повсякденному житті простих правил обережності.

Ознаки наявності вибухових пристроїв:

Присутність дротів, невеликої антени, підозрілі звуки з виявленого предмету (цокання годинника, клацання); наявність на знайденому предметі джерел живлення (батарейок, акумуляторів); наявність розтяжки з дроту, шпагату, мотузки; незвичайне розміщення предмету; специфічний, не властивий для навколишньої місцевості, запах;

Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки та інше.

Що робити при виявленні підозрілого предмету чи вибухового пристрою?

Якщо виявлений предмет не повинен, як Вам здається, перебувати на місці, де Ви його помітили, не залишайте цей факт без уваги.

Якщо Ви виявили загублену річ у громадському транспорті, запитайте про це людей, що знаходяться поруч з Вами. Намагайтесь встановити або власника, або того, хто міг її залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія (машиніста) транспортного засобу.

Якщо Ви виявили підозрілий предмет біля житлового будинкуу під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм.

Якщо власника не встановлено – негайно повідомте про знахідку по телефону "102" про виявлений вибуховий пристрій чи підозрілий предмет (назвіть своє прізвище, домашню адресу, телефон, точне місце знаходження вибухового пристрою, його зовнішні ознаки) та місце, де ви чекатимете на прибуття працівників поліції.

Зафіксуйте час виявлення знахідки,  намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки. Не чіпайте, не відкривайте та не переміщуйте знахідку.

Виключіть можливість користування мобільним телефоном поблизу місця знаходження вибухового пристрою тому, що не виключена можливість його радіокерованості. Обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи. Після прибуття представників правоохоронних органів – негайно вкажіть місце знаходження підозрілого предмету.

Безпечна відстань від вибухонебезпечних або підозрілих предметів на відкритій місцевості повинна бути не менше 100 м, у будинку - не менше 50 м.

Бережіть своє життя та здоров’я!