Рятувальники закликають жителів бути обережними під час обігрівання житла PDF Друк
Середа, 25 січня 2017, 16:14

У новому році збільшилася кількість пожеж у житловому секторі, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й до травмування та загибелі людей.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у помешканнях є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

З метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій рятувальники звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

• перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
  • не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
  • не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
  • не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
  • не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
  • не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

• залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
  • користуватися печами, які мають тріщини;
  • розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
  • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
  • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
  • застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».