Зараз на сайті:

Скажи наркотикам «Ні!» PDF Друк
Організації і установи - Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
П'ятниця, 23 грудня 2016, 12:47

Якщо в минулих століттях їх використовували доволі рідко, то в XX ст. наркоманія розповсюдилася дуже широко, і головним чином у великих містах.

Багато людей вважають, що наркоманія — значно більше зло, ніж алкоголізм, і тому вже краще пити, ніж вживати наркотики. Насправді ж порівнювати, що жахливіше — черга алкоголіків з руками, що трусяться, чи декілька худих наркоманів — цілком безглуздо. Як би не здавалось дивним, але саме спроба позбавитись від тютюнової залежності призвела до першого спалаху зловживання наркотиками в Європі. Які ж фактори впливають на початок вживання наркотиків серед молоді?

Перш за все — мода, прагнення вписатися в те оточення, в ту компанію, яка важлива для молодої людини, цікава і де вживання наркотиків — норма. Можливо, молодь приваблює поширене помилкове судження, що вживання наркотиків — ознака сучасного способу життя.

Психологи вважають, що вживання наркотиків — одна із сходинок втечі від реального життя. Наступна — самогубство. Серед інших причин можна назвати:

-         погані стосунки в родині, з близькими і друзями;

-         антисоціальна поведінка та гіперактивність;

-         дружба з однолітками, які вживають наркотики;

-         зневага до школи, неуспішне навчання;

-         економічні та соціальні труднощі.

До яких наслідків призводять наркотики?

Вже через 2-3 роки вживання наркотиків буде повне виснаження організму. Людина втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства.

Повністю втрачають попередні почуття та інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація — повний розпад особистості.

Директор                                                                      Л.І. Мельник