Зараз на сайті:

Подбали про людей з інвалідністю PDF Друк
Організації і установи - Територіальний центр соціального обслуговування
П'ятниця, 16 грудня 2016, 15:27

Представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники установ, організацій, підприємств  в  грудні 2016 року з нагоди Міжнародного дня інвалідів  відвідали  громадян з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх проживання. В районі вже другий рік має позитивні результати така дієва форма допомоги,  як шефство трудових  колективів над інвалідами-візочниками, ліжко хворими  інвалідами, особами  похилого віку.  Під час таких відвідин є змога більше дізнатись про життя кожного з них, проблеми та в який спосіб їх вирішити, надати благодійну підтримку.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Брусилівського району спільно з виконкомами селищної та сільських рад  впродовж 2016 року вивчали повсякденні потреби та умови проживання інвалідів, одиноких непрацездатних громадян з метою поліпшення рівня соціально-побутового, медичного обслуговування, вирішували порушені ними питання, надавали всебічну допомогу. Обстежено умови проживання 350 інвалідів різних груп. 110 з них отримують соціальні послуги  в територіальному центрі, 28  -від фізичних осіб. 30  підопічних територіального центру - інвалідів, непрацездатних хворих осіб похилого віку, жителів району, які опинились в складних життєвих обставинах, з 1 серпня цього року отримують щоденно безкоштовні «гарячі обіди» від обласного благодійного фонду «Хлібний дім». Медичними оглядами було охоплено 800 осіб з інвалідністю, одиноких, одинокопроживаючих непрацездатних громадян.

Забезпечується право громадян, особливо осіб з інвалідністю,  на влаштування до будинків-інтернатів та зарахування на соціальне обслуговування (надання соціальних послуг), на отримання  засобів технічної реабілітації та протезно-ортопедичних виробів.  Інвалідам першої, другої та третьої груп управління праці та соціального захисту населення  видало в 2016 році 29  направлень на  виготовлення протезно-ортопедичних виробів, 17 спеціальних засобів для самообслуговування та догляду, 7 засобів для пересування. В територіальному центрі  функціонує гуманітарний пункт, де 50  людей з особливими потребами отримали в цьому році  інвалідні візки, ролятори,  палиці, милиці, понад 200 осіб- гуманітарний одяг.

Завдяки тісній співпраці установ, що опікуються соціальним захистом жителів району, з трудовими колективами, громадськими  та релігійними формуваннями 300 інвалідів, які проживають на території Брусилівської селищної та 18 сільських рад району, отримали  благодійну допомогу .З метою поліпшення матеріально-побутових умов проживання, придбання ліків  впродовж 2016 року 400 інвалідів, хворих громадян похилого віку, учасників антитерористичної операції отримали матеріальну допомогу згідно  розпоряджень голови райдержадміністрації, голови районної ради, голів Брусилівської селищної та сільських рад району.

В 2016 році продовжено роботу по забезпеченню ветеранів війни, інвалідів та осіб, постраждалих  внаслідок проведення антитерористичної операції,  санаторно-курортними путівками за рахунок коштів державного бюджету та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. В 2016 році 15  інвалідів, учасників проведення антитерористичної операції   забезпечено санаторно-курортними путівками.

Фахівці районного центру зайнятості цій категорії громадян приділяють особливу увагу та постійно вдосконалюють форми і методи роботи щодо їх працевлаштування, вирішення проблем зайнятості, надають індивідуальні інформаційні послуги. Особи з інвалідністю реєструються в районному центрі зайнятості як шукачі роботи, отримують статус безробітного та державну допомогу по безробіттю (у випадках, передбачених законодавством). Трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів служать інформаційні стенди. Згідно з чинним законодавством районний центр зайнятості  проводить обмін інформацією з управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, активно співпрацює з роботодавцями.

Фахівці медичних закладів району впродовж листопада-грудня 2016 року організовували  відвідування важкохворих інвалідів за місцем їх проживання, надавали необхідну медичну допомогу. Медичні працівники   Центру первинної медико-санітарної допомоги в грудні для надання медичних висновків обстежили та надали необхідні медичні послуги 300 підопічним відділення соціальної допомоги вдома територіального центру за місцем їх проживання.

Директор територіального центру                                                        В.В.Мазуренко