Державна реєстрація зміни імені Друк
Середа, 09 липня 2014, 13:13

Державна реєстрація зміни імені  проводиться за  заявою про зміну імені  фізичної особи  відділом  державної реєстрації актів цивільного  стану за місцем  її проживання. Чому  зміни  імені ?  Тому що, відповідно  статті 28    Цивільного кодексу України   -   ім’я  фізичної особи, яка є громадянином України, складається  із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.Державна реєстрація зміни імені (прізвища , власного імені та по батькові)  проводиться лише стосовно громадян України.

Фізична особа , яка  досягла  шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити свої прізвище та (або)  власне ім’я. А фізична особа , яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків,  одного з батьків - у  разі,  коли  другий помер,  визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним,  недієздатним,  позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або  якщо  відомості про  чоловіка  як  батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері . Якщо над фізичною особою , яка досягла 14 років встановлено піклування, зміна  прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника. 

Хочу наголосити на тому, що згідно законодавства, по батькові фізичної особи може бути змінено в разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей  про нього як батька дитини з актового запису про  її народження.  У разі якщо батько змінив своє ім’я , по батькові дитини , яка досягла чотирнадцяти років , змінюється за її згодою. 

 При поданні заяви про зміну імені додаються:

-  паспорт

-  свідоцтво про народження заявника; 

-   свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);

-   свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);

-   свідоцтва про народження дітей  (у  разі,  коли  заявник  має
малолітніх або неповнолітніх дітей);

-   свідоцтва про  зміну імені заявника,  батька чи матері,  якщо
воно було раніше змінено;

-   фотокартка заявника;

-   квитанція  про  сплату  державного  мита .

 Для зміни     імені     фізичної     особи,    яка    досягла чотирнадцятирічного віку разом з  відповідною  заявою  подається довідка з місця проживання.  Шановні читачі, якщо у Вас виникають подібні питання звертайтеся , будь-ласка до нашого  відділу, де Вам нададуть кваліфіковану консультацію.

Наша адреса: смт. Брусилів  вул.Короленка, 17  телефон  303-69

Останнє оновлення на Середа, 09 липня 2014, 13:22