Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей. PDF Друк
Середа, 01 серпня 2018, 13:28

Для співробітників, які мають дітей, чинним законодавством передбачені різні пільги і гарантії. Однією з таких гарантій є надання соціальної додаткової відпустки на дітей. Детальніше про умови і порядок надання такої відпустки, в межах проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.

Хто має право на соціальну відпустку?

- жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;

- жінка, яка має дитину-інваліда;

- жінка, яка усиновила дитину;

- одинока мати;

- мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи;

- батько дитини, яку він виховує без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- батько інваліда з дитинства підгрупи А I групи, якого він виховує без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- особа, яка взяла дитину під опіку;

- особа, яка взяла під опіку інваліда з дитинства підгрупи А I групи;

- один з прийомних батьків.

Яка тривалість?

Щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. У разі наявності декількох підстав для надання цієї відпустки, загальна тривалість останньої може бути сумовано збільшена, але не може перевищувати 17 календарних днів. Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект “”Я МАЮ ПРАВО!” - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Відділ “Брусилівське бюро правової допомоги”

тел. 30095