Дострокове розірвання строкового трудового договору PDF Друк
Середа, 04 квітня 2018, 15:21

Результат пошуку зображень за запитом "трудовий договір"Трудовий договір, укладений на визначений строк, працівник може достроково розірвати з власної ініціативи. Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.

За загальним правилом, трудовий договір з працівником підписується на обмежений строк у тих випадках, коли, враховуючи характер подальшої роботи, умови її виконання та законі інтереси працівника, трудові правовідносини не можна встановити термін трудового договору на невизначений період. Зазвичай строковий трудовий договір припиняється у разі закінчення його строку (п. 2 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України)).

Проте строковий трудовий договір може бути припинено і достроково з тих самих підстав, що договір, укладений на необмежений строк, зокрема — з ініціативи працівника. Про розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника йдеться лише у разі, коли на це є поважні причини.

Згідно ст. 39 КЗпП України строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу.

Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

смт. Брусилів, вул. Лермонтова, 3

30095