Зараз на сайті:

Нерухомість замість аліментів PDF Друк
Організації і установи - Брусилівське бюро правової допомоги
Вівторок, 21 лютого 2017, 17:14

Відповідно до статті 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Цей обов'язок не припиняється внаслідок розірвання шлюбу між батьками, непроживання одного з батьків з дитиною, а також позбавлення батьківських прав.

Єдиною альтернативою звільнення одного з батьків від сплати аліментів є передача нерухомості у власність дитини. Відповідно до статті 190 Сімейного кодексу України один з батьків з дозволу органу опіки та піклування може укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню і право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону. При цьому якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Варто знати, що укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Важливо: на майно, одержане за таким договором, не може бути звернене стягнення.Відчуження такого майна дитиною до досягнення нею повноліття можливе лише з дозволу органу опіки та піклування.

Детальніше про отриману інформацію можливо дізнатися за адресою:

смт. Брусилів, вул. Лермонтова, 3, тел. 30095