img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Брусилівське бюро правової допомоги


Кредитні канікули для військовослужбовців PDF Друк
Вівторок, 04 грудня 2018, 11:16

До Брусилівського бюро правової допомоги звернувся Петро Петренко (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Чоловіка цікавило, чи може він не платити відсотки за користування кредитом у зв’язку з тим, що він є військовозобов’язаним призваним на військову службу.Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.


Кому і на який термін?

Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються (відповідно до п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).


Алгоритм дій

Для зупинення нарахування банком відсотків за користування кредитом в такому випадку необхідно особисто або через представника звернутись до установи банку із відповідною заявою про звільнення від сплати відсотків, комісій, штрафів по кредиту. Представник особи позичальника повинен мати нотаріально завірену довіреність, де вказана можливість довіреної особи підписувати кредитний договір та зміни до нього від імені мобілізованого позичальника.


До заяви необхідно додати копії документів, що посвідчують особу позичальника або його представника та документи, що підтверджують пільговий статус, наприклад:


-військовий квиток з відмітками про призов/мобілізацію та їх дату,

-довідку про призов військовозобов’язаного на військову службу, виданою військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою,

-виписку з наказу про зарахування до списків особового складу військової частини (для резервістів), із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою.


Більше інформації про проект “Я МАЮ ПРАВО!” - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).


Відділ «Брусилівське бюро

правової допомоги»


30095

 
Кримінальна відповідальність за несплату аліментів PDF Друк
Середа, 31 жовтня 2018, 16:34

До Брусилівського бюро правової допомоги звернулась Іванна Петрова (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Жінку цікавило, чи можна притягнути до кримінальної відповідальності колишнього чоловіка за несплату аліментів?Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.


Кримінальний кодекс України містить статтю 164, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.


Підстави для притягнення до кримінальної відповідальності:

- факт звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення, щодо задоволення такого позову;

- наявність заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів;

- злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Злісний характер може виражатись у будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо).


Для початку кримінального провадження необхідно звернутися до поліції із заявою про кримінальне правопорушення за ст. 164 ККУкраїни.

Після проведення досудового розслідування кримінальне провадження направляється до суду для розгляду та винесення вироку. Ухилення від сплати аліментів є злочином невеликої тяжкості та не передбачає такого покарання як позбавлення волі.


Як можуть покарати неплатника аліментів?


- громадські роботи тривалістю від 80 до 120 годин;

- арешт на строк до 3-х місяців;

- обмеження волі на строк до 2-х років.

Детальніше...
 
Незаконне звільнення: на що може претендувати працівник? PDF Друк
Вівторок, 09 жовтня 2018, 14:12

У разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір – так зазначено у ст. 235 Кодексу законів про працю України. Справи про поновлення на роботі розглядають районні, міські чи міськрайонні суди. За рішенням суду роботодавець повинен поновити працівника на роботі, навіть якщо в подальшому збирається оскаржувати це рішення в апеляційній інстанції.


Одночасно з рішенням про поновлення на роботі суд приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи. Період, за який здійснюватимуться виплати, не має перевищувати один рік. Водночас, якщо заява про поновлення на роботі розглядається понад рік не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.


У разі звільнення через порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», за умови, що суд виявив підстави для поновлення на роботі такого працівника, а той, у свою чергу, відмовляється від поновлення, судовий орган приймає рішення про виплату йому компенсації у розмірі шестимісячного середнього заробітку.


При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Оплата вимушеного прогулу передбачена і при затримці виконання рішення про поновлення на роботі працівника. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується невідкладно (ст. 65 Закону України «Про виконавче провадження»). Виконаним воно вважатиметься з дня видання наказу або розпорядження про поновлення працівника на роботі та внесення відповідного запису до його трудової книжки.


Консультація підготовлена фахівцями відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».


Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

30095

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 жовтня 2018, 10:56
 
Як зменшити розмір аліментів? PDF Друк
Понеділок, 20 серпня 2018, 10:55

До Брусилівського бюро правової допомоги звернувся Ілля Петрів (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань – прим. автора) чоловіка цікавило, чи можливо зменшити розмір аліментів визначений за рішенням суду. Він, за рішенням суду, має виплачувати на користь однієї дитини аліменти в розмірі однієї чверті всіх видів доходів.

Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.

 


Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Також Сімейний кодекс України, а саме ст. 186 передбачає, що у разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 


Громадянину роз’яснили, що для зменшення розміру аліментів визначених за рішенням суду необхідно звернутися із відповідною позовною заявою до суду. У позовній заяві позивач обов'язково повинен вказати підставу для зменшення розміру аліментів, які він сплачує на утримання дитини. Крім того, необхідно надати суду докази зазначених в заяві підстав.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

 


Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 
Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей. PDF Друк
Середа, 01 серпня 2018, 13:28

Для співробітників, які мають дітей, чинним законодавством передбачені різні пільги і гарантії. Однією з таких гарантій є надання соціальної додаткової відпустки на дітей. Детальніше про умови і порядок надання такої відпустки, в межах проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.

Хто має право на соціальну відпустку?


- жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;


- жінка, яка має дитину-інваліда;


- жінка, яка усиновила дитину;


- одинока мати;


- мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи;


- батько дитини, яку він виховує без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);


- батько інваліда з дитинства підгрупи А I групи, якого він виховує без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);


- особа, яка взяла дитину під опіку;


- особа, яка взяла під опіку інваліда з дитинства підгрупи А I групи;


- один з прийомних батьків.


Яка тривалість?


Щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. У разі наявності декількох підстав для надання цієї відпустки, загальна тривалість останньої може бути сумовано збільшена, але не може перевищувати 17 календарних днів. Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 19
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin