Зараз на сайті:

Особливості зайнятості молоді PDF Друк
Організації і установи - Районний центр зайнятості
Четвер, 13 квітня 2017, 14:00

Тема працевлаштування молоді є дуже актуальною. З кожним роком на ринку праці вимоги до працівників зростають і молоді все важче влаштуватись на роботу.

Під час тренінгу «Особливості зайнятості молоді», який відбувся у  Брусилівському районному центрі зайнятості 12 квітня 2017 року його учасники вчилися бути затребуваними на ринку праці.

Разом з молоддю обговорено стан ринку праці  в країні, рівень та стан­дарти життя молоді.  Як  виявляється високий рівень та стандарти життя молодих людей  прояв­ляються у вимогах до умов праці. Це перш за все стосується опла­ти праці, шкідливих умов, травматиз­му, та звісно престижності роботи.

З іншої сторони, за даними опитувань роботодавців відомо, що лише 21,14% з них при прийомі на роботу надають переваги працівникам віком від 18 до 25 років. Значна частина роботодавців (62,72%) воліють мати працівників віком від 26 до 30 років. При цьому 72,82% роботодавців обирають працівника з досвідом роботи за фахом. Випускнику ВНЗ та ПТНЗ надають переваги відповідно тільки 17,42% роботодавців.

Тому під час тренінгу учасники, перш за все шукали контраргументи, які спростовують негативні уявлення роботодавця про молодого працівника, актуалізовували свої особистісні ресурси, вчилися під час практичних вправ  долати перешкоди при працевлаштуванні, складали плани досягнення поставлених цілей.

Вдосконалити навички з пошуку роботи, набути нових компетенцій та знань, щоб відповідати вимогам роботодавців, учасникам запропоновано долучившись до онлайн  – курсів з які пропонують партнери Державної служби зайнятості України: «Prometheus», «Skills Academy», «Lingva.Skills» .

Л. Левківська, провідний фахівець з профорієнтації