Щоб зменшити ризик й не стати жертвою злочинців, щоб ваш автомобіль не опинився в списку розшукуваних, поліція звертається до всіх власників транспортних засобів: PDF Друк
П'ятниця, 08 лютого 2019, 14:42
  • не залишайте транспорт без догляду навіть на короткий час;
  • залишайте автомобілі, по можливості, на охоронюваних стоянках або в гаражах;
  • обладнайте автомобілі як електронними, так і механічними пристроями проти викрадення;
  • при залишенні автомобіля навіть на охоронюваній стоянці або в гаражі необхідно задіяти всі протиугінні засоби;
  • не залишайте авто на тривале зберігання в гаражі, не обладнаному надійними замками, що запобігають зріз петель воріт;
  • не залишайте ключ від замка запалювання на СТО або у малознайомих осіб, що займаються приватним ремонтом автомобілів;
  • не залишайте в салоні автомобіля на видному місці коштовних речей, які можуть привернути увагу злочинців;
  • не залишайте документи в салоні, носіть їх із собою;
  • не саджайте в салон випадкових пасажирів;
  • не показуйте місця встановлення пристроїв проти викрадення й «секреток»;
  • якщо ваш автомобіль викрали, не гайте час на самостійний розшук, терміново дзвоніть в поліцію.

І ще кілька практичних порад:

Ставити автомобіль на стоянку треба в добре освітленому й, бажано, людному місці. Але, ідучи до пізнього вечора, постарайтеся спрогнозувати обстановку, що складеться до моменту вашого повернення. Нерідко, навіть дуже жвава, вулиця або провулок до ночі стає зовсім безлюдними. Підходячи пізно ввечері до машини, будьте подвійно пильними. Загляньте усередину, переконайтеся, що в салоні нікого немає, а поблизу немає підозрілих осіб і компаній. Буває, що злочинці «підловлюють» автовласників саме в той момент, коли вони сідають у машину.

Виробіть у собі звичку, виходячи з автомобіля навіть на кілька секунд, щоб протерти скло, дістати щось із багажника, обов'язково виймати ключі із замка запалювання, тим більше, коли в машині сидять сторонні люди.Також звичкою повинно стати закривання дверей на ключ, навіть коли відходиш від машини на кілька метрів.Якщо ж все-таки ваш автомобіль зник, негайно дзвоніть по телефону «102».