Про проведення перерахунків пенсій «військовим» пенсіонерам згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» PDF Друк
П'ятниця, 02 березня 2018, 17:05

21 лютого поточного року Урядом для забезпечення підвищення пенсій військовим пенсіонерам прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».

Цією Постановою з 1 березня 2018 року введено в дію постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка підвищує грошове забезпечення військовослужбовців.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям (всім категоріям, крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення проводиться з  1 січня 2018 року.

Для перерахунку пенсії складові грошового забезпечення визначаються станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби з урахуванням:

Ÿ    окладу за посадою;

Ÿ    окладу за військовим (спеціальним) званням;

Ÿ    відсоткової надбавки за вислугу років.

Виплата перерахованих підвищених пенсій проводиться з 1 січня 2018 року у таких розмірах:

Ÿ    з 1 січня 2018 року - 50 відсотків суми підвищення пенсії;

Ÿ    з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків суми підвищення пенсії;

Ÿ    з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) пенсії  перераховуються з 1 січня 2016 року.

Для перерахунку пенсії складові грошового забезпечення визначаються згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988  «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» станом  на січень 2016 року з урахуванням:

Ÿ    окладу за  прирівняною посадою поліцейського;

Ÿ    окладу за спеціальним званням;

Ÿ    відсоткової надбавки за вислугу років;

Ÿ    щомісячного додаткового виду грошового забезпечення;

Ÿ    премії за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

Виплата перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводиться з 1 січня 2018 року.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по  31 грудня  2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з Державного бюджету в такому порядку:

Ÿ    з 1 січня 2018 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії;

Ÿ    з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою виплачується 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

Ÿ    з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою виплачується 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Перерахунок пенсій силовикам здійснюватиметься автоматично, без додаткових звернень пенсіонерів.

До 3-го березня 2018 року фахівці органів Пенсійного фонду України мають скласти списки пенсіонерів - силовиків та надіслати їх силовим відомствам у відповідь отримають довідки про грошове забезпечення пенсіонерів, на підставі яких і буде здійснено перерахунок.

Перерахунок пенсій здійснюватиметься за період з 1 січня 2018 року.

Виплата перерахованих пенсій пенсіонерам буде проводитись починаючи з березня 2018 року додатковими відомостями по мірі надання довідок про грошове забезпечення.

Кошти до бюджету Пенсійного фонду України на виплату оновлених пенсій закладено.