Коростишівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомляє PDF Друк
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:42

11 жовтня, набув чинності Закон  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Відповідно до Закону, положення щодо підвищення пенсій для українців розпочали діяти вже з 1 жовтня.

Цей документ вводить вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і передбачає підвищення пенсій  9 млн. пенсіонерам.

Закон передбачає введення автоматичної норми про щорічну індексацію  пенсій для захисту від інфляції з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менше ніж на 50% зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% індексу споживчих цін.

Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу.

Так, для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти у 63 –му віці, при стажі 15 років - у 65 років. Водночас люди, у яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Розмір допомоги визначатиметься, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Усі нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться на   1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

Закон передбачає скасування спеціальних пенсій для держслужбовців,  науковців та інших категорій. Усі вони переводяться на загальну систему нарахування пенсій. Крім того, скасовується право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, прокурорських працівників та інших, які раніше могли виходити на пенсію достроково - за п'ять-десять років до настання пенсійного віку. Виняток зроблено лише для військовослужбовців і співробітників силових органів.    У разі нестачі стажу можна буде купити його у держави.

Скасовано 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Ті, хто працює, будуть отримувати  пенсію у повному обсязі.

Розмір пенсії кожного громадянина України, відповідно до Закону, розраховується шляхом множення розміру середньої заробітної плати в Україні за 3 останні роки перед зверненням на  індивідуальний коефіцієнт заробітної плати  та  на   коефіцієнт страхового стажу.

Базова середня заробітна плата для розрахунку пенсій становитиме  3764 грн 40 коп, що майже утричі більше, ніж до реформи - 1197 грн., у зв’язку з чим відбулося збільшення  пенсій.

Крім того, з 01 жовтня відбулося зростання мінімальних розмірів пенсій, підвищень та надбавок до них, що мало відбутися лише з 01 грудня поточного року.

У зв'язку з осучасненням заробітної плати, скасуванням обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам та збільшенням розміру мінімальної пенсії за віком збільшено пенсії  349 тис. пенсіонерів області  або  90% від їх загальної чисельності.

Середній розмір підвищення пенсій, розрахований індивідуально для кожного пенсіонера області за документами пенсійної справи, становить 409,69  грн. (по цивільних пенсіонерах – 419,30 грн., по військових –     195,38 грн.).

На розмір підвищення вплинули показники заробітної плати, відповідний стаж роботи та рік призначення пенсій.

Середній розмір пенсії по області збільшиться майже на 400 грн. і буде становити  близько 2120 грн.

Мінімальний розмір пенсії при наявності повного страхового стажу з 1 жовтня поточного року збільшено на 140 грн. і становить 1452 грн.,  в результаті чого збільшено мінімальні пенсійні виплати, підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та  пенсії за особливі заслуги перед Україною.

При цьому, максимальний розмір пенсійної виплати залишився не змінним і  становить 10740 грн.

Виплату пенсій в жовтні буде здійснено за двома відомостями: за основною відомістю пенсіонери отримають пенсію в старому розмірі, за додатковою відомістю – доплату до нового розміру, якщо вона більша 140 грн. Виплату буде завершено до закінчення виплатного періоду жовтня, тобто до 25 жовтня. Якщо сума доплати менше, ніж 140 грн., а в області таких пенсіонерів 125 тис. осіб,  то її  вони отримають у листопаді  разом з поточною пенсією.

На підвищення пенсійних виплат для пенсіонерів Брусилівського району  додатково буде спрямовано  1,6 млн. грн. і потреба в коштах на виплату пенсій на жовтень становитиме  8,9 млн.грн.

Начальник об’єднаного управління                     В.С.Матвійчук