Зараз на сайті:

Зміни в пенсійному законодавстві з 1січня 2017 року PDF Друк
Організації і установи - Коростишівське об’єднане управління Пенсійного фон
П'ятниця, 27 січня 2017, 09:57

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801, відповідно якого  з 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 247 грн., розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць  – 1544 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн., відповідно, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 40 000 грн. (двадцять п'ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок –  1 600 грн. х 25).

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ від 06.12.2016 року № 1774 внесено зміни щодо особливого порядку виплати пенсії у 2017 році.

З 1 січня 2017 року виплата пенсії працюючим   посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”) здійснюється у такому порядку : пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (1870,50 грн). Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно якого їм призначена пенсія, в тому числі  згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Виплата пенсій, призначених особам,  на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист",  відповідно до законів України «Про державну службу» та  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу", а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", а також виплата пенсії іншим особам, яким пенсія призначена згідно законодавства, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється  в повному обсязі.

Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.

По  31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії  (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн. (крім щомісячного довічного грошового утримання).

Також внесено зміни до ч.2 ст 42 Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, які передбачають, що крім індексації пенсії, щороку здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, на коефіцієнт, що відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком. Розмір та порядок щорічного підвищення пенсії у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати визначається за рішенням Кабінету Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення. Базою оподаткування є розмір, що перевищує 12 470,00 грн. на місяць. Ставка податку на доходи фізичний осіб – 18 %, військового збору – 1,5% бази оподаткування.

Коло осіб, яким надаються пільги щодо справляння податку, залишилося незмінним.