Обмеження пенсій інвалідам III групи скасовано PDF Друк
Середа, 06 січня 2016, 11:28

Пенсійні виплати і державні соціальні допомоги інвалідів III групи загального захворювання, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, на яких батьки не отримують надбавку на догляд, збільшено до рівня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України. Внесено зміни до постанови від 26 березня 2008 року №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якою раніше було встановлено обмеження розміру виплати для цих категорій громадян - не більше ніж 949 грн., а отже підвищення мінімальних соціальних стандартів у вересні цього року на розміри виплат цим людям ніяк не вплинули.
Обмеження знято і чітко зафіксовано, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, які є основним джерелом існування для людей, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Зважаючи на підвищення розмірів прожиткових мінімумів з вересня поточного року для основних соціальних і демографічних груп населення, з 1 грудня 2015 року мінімальна пенсійна виплата у 1 008 інвалідів III групи району з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не може бути менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 1074 грн.

Дана категорія осіб отримає перерахований розмір пенсії в грудні поточного року.

Управління ПФУ в

Брусилівському районі