Право на податкову знижку PDF Друк
Вівторок, 19 березня 2019, 09:54

Метою декларування доходів фізич­них осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надміру сплаченого з їх заробітної пла­ти в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згід­но з положеннями ст. 166 Податкового ко­дексу платники податку на доходи фізич­них осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — ре­зидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення йо­го загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного по­даткового року платником податку ви­трати, підтверджені відповідни­ми платіжними та розрахунковими доку­ментами, зокрема:

• квитанціями;
  • платіжними дорученнями;
  • фіскальними або товарними чеками;
  • прибутковими касовими ордерами;
  • меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверд­жуються копіями договорів, що іденти­фікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково по­винно бути відображено вартість таких то­варів (робіт, послуг) і строк їх продажу (ви­конання, надання).

Для реалізації права на податкову зниж­ку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2019 року.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Житомирській області